اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰

کودکان از عوامل اصلی انتقال گونه دلتا/ تست کرونا در اکثر کودکان مثبت است

کودکان از عوامل اصلی انتقال گونه دلتا/ تست کرونا در اکثر کودکان مثبت است

یک فوق تخصص نوزادان با درباره ابتلای کودکان به سویه دلتای کرونا اظهار داشت تاکید بر اینکه متاسفانه در حال حاضر گونه دلتا بسیاری از کودکان را گرفتار کرده هشدار داد؛ به شدت نوزادان و کودکان در معرض ابتلا به این نوع از ویروس کووید ۱۹ هستند.

هادی سماعی با اشاره به اینکه در سویه‌های قبلی کرونا گرفتاری چندانی میان اطفال نداشتیم گفت در حال حاضر اکثر  کودکان و نوزادانی که جهت بررسی خانواده‌های آنها به همراه نوزاد و کودک به پزشک مراجعه می کنند و ما آنها را جهت انجام تست به مراکز مربوطه ارجاع می دهیم، متاسفانه نتیجه تست کرونای آنها مثبت است.

فوق تخصص نوزادان در خاطرنشان کرد: ناقل بودن نیز در میان نوزادان در دلتای کرونا بسیار افزایش یافته و بسیاری از کودکان و نوزادان ناقلین بدون علامت و یا مبتلایان با علامت بسیار پایین هستند که می‌توانند بزرگسالان را دچار گرفتاری‌های شدید کرونا کنند.

سماعی ضمن تاکید بر ضرورت هرچه دقیق‌تر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی گفت: خانواده‌ها باید از دورهمی‌ها بپرهیزند و مراقب این مسئله باشند که در حال حاضر بیشترین موارد انتقال سویه دلتای کرونا ممکن است از سوی کودکان و نوجوانان بدون علامت انجام گیرد.

وی گفت: کودکانی که دارای علایم خفیف ابتلا به کرونا باشند اکثر مواقع از طریق تجویز مسکن و دیفن‌هیدرامین وضعیت سلامت آنها رو به بهبودی می رود ولی باید خانواده‌ها نسبت به کنترل این بیماری و مراجعه مناسب و به موقع به پزشک اقدام کنند.

سماعی تاکید کرد: سرعت سرایت سویه دلتای کرونا در میان بزرگسالان صد برابر بیشتر از سویه های قبلی کرونا بوده و همین مسئله سبب افزایش بسیار چشمگیر مبتلایان به کووید ۱۹ شده است./ فارس 

اوج همه‌گیری گونه دلتا در میان کودکان/ مراجه به پزشک در صورت سرماخوردگی کودکان

گونه "لامبدا" به همسایه ایران رسید/ کودکان در معرض خطر این گونه کرونایی

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

 

کپی