اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰

اختلاف بلینکن و بنت بر سر نوار غزه

اختلاف بلینکن و بنت بر سر نوار غزه

منابع از اختلاف نظر میان وزیر خارجه آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی بر سر نوار غزه پرده برداشتند.

 به نقل از خبرگزاری سما، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد، نقطه اختلاف میان آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا و نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی بر سر نوار غزه است.

طبق اعلام رادیو اسرائیل بلینکن در دیدار با بنت گفته که بازگشت سربازان اسیر و مفقود این رژیم از نوار غزه نباید به مسائل اساسی انسانی این منطقه مثل برق و سوخت و غیره ربط داده شود؛ موضعی که با عملکرد و مواضع نخست وزیر رژیم صهیونیستی و خواسته وی از بایدن متفاوت است.

این درحالی است که بنت در دیدار با جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برای تامین احتیاجات نوار غزه اهداف و شروطی را مطرح کرده و از برقراری آتش بس فوری و بررسی پرونده اسرا و مفقودین گفت.

در این رابطه، امیر بوحبوط، تحلیلگر مسائل نظامی در وبسایت واللا گفت، معادله‌ای که دولت رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند برای حل موضوع اسرا و مفقودین در ازای بازسازی غزه تحمیل کند خیلی سخت است و حمایت کاخ سفید را به دنبال ندارد.

وی امروز یکشنبه گفت، مداخله آمریکا در صحنه فلسطین بیشتر خواهد شد و دولت رژیم صهیونیستی باید تغییراتی نه تنها در عرصه میدانی بلکه به شکل اساسی در سیاست خود درمورد نوار غزه و کرانه باختری بدهد./ ایسنا

کپی