اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰

تحسین ایلهان عمر از اقدامات دولت بایدن در قبال خروج از افغانستان

تحسین ایلهان عمر از اقدامات دولت بایدن در قبال خروج از افغانستان

همچنان که ضرب‌الاجل مربوط به خروج کامل آمریکا از افغانستان سریعا نزدیک می‌شود، ایلهان عمر، نماینده زن کنگره آمریکا خارج سازی شهروندان آمریکایی و همپیمانان افغان از شهر کابل توسط دولت بایدن را تحسین کرد.

 به نقل از ایندیپندنت، مهدی حسن، مجری ام.اس.ان.بی.سی درمصاحبه‌ای از ایلهان عمر پرسید آیا رئیس جمهور آمریکا با تعهدش به پایان دادن به 20 سال جنگ در افغانستان او را "شگفت زده" کرده است.

او پاسخ داد: او مطمئنا چنین کاری کرده است. سطح خارج سازی که این دولت توانسته اجرا کند واقعا الهام بخش بوده و کاری مهم دارد انجام می‌شود.

عمر که یک نماینده دموکرات مترقی و اغلب منتقد جو بایدن است، معتقد است که او در این مورد شایسته اعتباری بیشتر است.

ایلهان عمر گفت: حتی بعد از حمله تروریستی به فرودگاه کابل، ما به انتقال هوایی و خارج سازی مردم ادامه می‌دهیم. این کاری قابل تحسین است.

این نماینده ایالت مینه سوتا همچنین از آمریکایی‌ها خواست که به دنبال بروز بحران تا  هر میزان ممکن از پناهجویان افغان به ویژه آنهایی که برای کمک به ارتش آمریکا بر سر جانشان ریسک کردند، استقبال کنند.

وی افزود: ما به وضوح وعده‌هایی داده‌ایم که نمی‌توانیم عملی کنیم اما یکی از وعده‌هایی که می‌توانیم عملی کنیم اطمینان پیدا کردن از این است که از هر کسی که به خاطر ماموریت ما آسیب پذیر شده، محافظت کنیم.

عمر گفت: به خاطر روحیه استقبال کردن مردم آمریکا بوده که من اجازه پیدا کردم بچه‌هایم را در آسایش کشوری که به من تمامی دستاوردهایم را ارائه کرده، بزرگ کرده و رشد دهم.

عمر اظهار کرد: تماشای این تصاویری که ما همچنان در صفحات تلویزیونی خود می‌بینیم واقعا سخت است. من بچه خانواده‌ای بودم که پراکنده شده و در جستجوی پناهگاه بود./ ایسنا

کپی