اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰

بازداشت جاعل ۶۸ میلیاردی در سمنان

بازداشت جاعل ۶۸ میلیاردی در سمنان

فرمانده انتظامی استان سمنان از دستگیری فردی که با همدستی یکی از دوستان خود اقدام به جعل یک فقره چک‌ بانکی به مبلغ ۶۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کرده بود، خبر داد.

سردار عبدالله حسنی صبح امروز اظهار کرد: با اعلام شکایت نماینده شرکت نفت سپاهان تهران مبنی بر جعل یک فقره چک‌بانک، بلافاصله پرونده‌ای با این موضوع در پلیس آگاهی استان سمنان تشکیل شد و مسأله با حساسیت مورد پیگیری مأموران انتظامی قرار گرفت.

وی گفت: مأموران اداره مبارزه با جعل و کلاه‌برداری پلیس آگاهی استان سمنان در بررسی‌های نخستین دریافتند که یک فقره چک به مبلغ ۶۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال که اصل آن در خزانه‌داری شرکت موجود است، توسط فرد یا افراد متخلف جعل شد.

فرمانده انتظامی استان سمنان با بیان اینکه این چک توسط جاعلان در یکی از شعب بانک سپه شهرستان سمنان نقد شده است، گفت: مجرمان پس از دریافت وجه بلافاصله اقدام به خرید ۴۰۰ سکه تمام بهار آزادی و مقدار یک کیلوگرم طلاجات در پایتخت کردند.

حسنی با اشاره به حساسیت و پیچیدگی پرونده بیان کرد: پلیس با تشکیل کارگروه ویژه و انسجام نیروهای عملیاتی، برنامه‌ای مدون و دقیق برای شناسایی و دستگیری عاملان این واقعه پیدا کرد.

وی خاطرنشان کرد: مأموران پرتلاش و هوشیار پلیس آگاهی استان سمنان با بهره‌گیری از توان، نیرو، تجهیزات و تعهدات سازمانی دو نفر از متهمان را با همکاری ناجا در استان گلستان شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی استان سمنان از دستگیری عامل اصلی جعل چک‌ بانکی در یکی از شهرستان‌های استان گلستان خبر داد و افزود: پیگیری‌های پلیس برای دستگیری همدست دیگر وی نیز ادامه دارد.فارس

کپی