اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

روح‌الله رستمی: مدالم را به مردم و رهبری تقدیم می‌کنم

روح‌الله رستمی: مدالم را به مردم و رهبری تقدیم می‌کنم

دارنده مدال طلای وزنه‌برداری پارالمپیک توکیو با تقدیم مدالش به مردم و رهبر انقلاب، گفت: برای این مدال سختی‌های زیادی کشیدم و خوشحالم که نخستین مدال طلای کاروان ایران را کسب کردم.

«روح‌الله رستمی» امروز (شنبه) بعد از کسب مدال وزنه‌برداری دسته منهای 81 کیلوگرم پارالمپیک توکیو، اظهار داشت: خوشحالم از اینکه نخستین مدال طلا کاروان ایران به نام من ضرب شد.

برای کسب این مدال در چند سال گذشته زحمات زیادی کشیدم و حتی در شرایط سخت کرونایی تمرینات را رها نکردم. بالاخره جواب این زحمات را گرفتم. بابت این اتفاق خدا را شاکر هستم.

وی با بیان اینکه کمیته ملی پارالمپیک و کارشناسان برای من شانس مدال طلا قائل شده بودند، گفت: همه توقع طلا داشتند و خوشحالم که جواب اعتماد آنان را دادم.

رستمی که در شکست رکورد این دسته در پارالمپیک ناموفق بود در این زمینه گفت: بعد از حرکت سوم در حالی که مدال طلای من قطعی بود تصمیم گرفتم به رکورد پارالمپیک حمله کنم اما فاصله بین حرکت آخر و رکوردم کم بود و نفس‌گیری به‌درستی انجام نشد. یکی دیگر از دلایل عدم موفقیت در ثبت رکورد آسیب‌دیدگی کتفم بود.

دارنده مدال طلای پارالمپیک توکیو در زمینه برنامه خود برای آینده گفت: مدتی به استراحت می‌پردازم و به آینده فکر نکردم.

قهرمان جهان در دسته منهای 80 کیلوگرم در پایان گفت: مدالم را به مردم ایران و مقام معظم رهبری تقدیم می‌کنم. همچنین این مدال را باید به شهید مدافع حرم «حسن عبدالله زاده» و خانواده‌ام تقدیم می‌کنم./ ایرنا

بیشتر بخوانید:

پیامک تبریک «سجادی» پس از اولین طلای کاروان پارالمپیک

کپی