اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰

مرگ مادر باردار زنجانی بر اثر ابتلا به بیماری کرونا

مرگ مادر باردار زنجانی بر اثر ابتلا به بیماری کرونا

معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان از مرگ مادر باردار زنجانی بر اثر ابتلا به بیماری کرونا خبرداد.

علیرضا آرمانی‌کیان در رابطه با وضعیت بستری‌های کرونا در استان زنجان، اظهار کرد: در روزهای اخیر، با توجه به وضعیت بد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته‌های گذشته، شاهد افزایش بستری بیماران مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان هستیم، به طوری که ۹۰ درصد تخت‌های بیمارستانی توسط این بیماران اشغال شده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه روز گذشته یک مادر باردار بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داد ولی نوزاد سالم متولد شده است، افزود: برخی از شهروندان با رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی، حق‌الناس را پایمال کردند و متاسفانه اکنون کشتی سلامت استان زنجان ترک برداشته و به سمت از کنترل خارج شدن حرکت می‌کند.

این مسئول با اشاره به اینکه طی سه هفته اخیر حجم بالایی از بیماران مشکوک و مبتلا به بیماری کرونا در حال مراجعه به مراکز درمانی استان، تصریح کرد: شهروندان همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا به سمت شرایط سیاه کرونایی پیش نرویم.

معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی استان در رابطه با رنج سنی مبتلایان به کرونا بستری در بیمارستان‌های استان زنجان، گفت: رنج سنی بستری بیماران کرونایی در بیارستان‌های استان، حدود ۳۰ تا ۵۵ سال بوده و سنین بالاتر به دلیل دریافت واکسن کرونا کمتر بستری می‌شوند و بستری کودکان و نوجوانان نسبت به پیک‌های گذشته سه برابر شده است.

آرمانی‌کیان با بیان اینکه طرح بستری موقت در پیک پنجم بیماری کرونا نیز در بیمارستان‌های استان زنجان انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: روزانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ بیمار مبتلا به کرونا برای دریافت دارو یک ساعت بستری می‌شوند، گفتنی است از ابتدای اجرای این طرح تاکنون ۱۵۰۰ بیمار به صورت بستری موقت درمان شدند.

/ایسنا 

کپی