اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

برآورد وزیر بهداشت از رعایت پروتکل‌ها در حرم رضوی

برآورد وزیر بهداشت از رعایت پروتکل‌ها در حرم رضوی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌ها در حرم رضوی مطلوب است.

بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نخستین سفر پس از کسب رای اعتماد، به مشهدمقدس سفر کرد. وی پس از حضور در حرم مطهر رضوی و زیارت مضجع شریف و نورانی حضرت رضا(ع)، از اقدامات آستان قدس رضوی در مقابله با کرونا تقدیر کرد.

وزیر بهداشت در حاشیه بازدید از حرم مطهر رضوی و اقدامات آستان قدس رضوی، با بیان اینکه از مدیران مجموعه آستان قدس که برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حرم مطهر رضوی زحمات بسیاری کشیده‌اند تشکر می‌کنم، اظهار داشت: نتیجه این زحمات، این بوده که فاصله‌گذاری اجتماعی بین زائران به‌خوبی و با دقت رعایت شده و شرایط مناسبی برای حضور آن‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فراهم شده است.

عین‌اللهی به شرایط بحرانی کشور در موج پنجم کرونا نیز اشاره کرد و گفت: امروز با بحران سنگینی مواجه‌ایم، البته هر بحرانی یک راه‌حلی دارد، اما تفاوت بحران کرونا با حوادثی مانند سیل و زلزله این است که ویروس کرونا با چشم قابل مشاهده نیست و به همین علت، بسیاری از مردم، احساس وضعیت بحرانی نمی‌کنند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: برای عبور از این وضعیت، باید همه مواظب خود و دیگران باشیم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را یک تکلیف شرعی بدانیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز که وزیر بهداشت را در این برنامه همراهی می‌کرد، اظهار داشت: وظیفه خود می‌دانم در حضور دکتر عین‌اللهی و به‌عنوان خادم عرصه سلامت استان، بار دیگر از همه ارکان آستان قدس رضوی به‌خاطر همراهی و حمایت از کادر درمان و نظام سلامت، در سخت‌ترین شرایط کرونایی مشهد تقدیر کنم.

سیدمحمدحسین بحرینی خطاب به وزیر بهداشت افزود: نه تنها حرم مطهر امام رضا(ع) در بحث رعایت پروتکل‌ها، الگویی بی‌نظیر در سطح کشور است، بلکه آستان قدس رضوی در حوزه حمایت مادی و معنوی از نظام سلامت و کادر درمان نیز هیچ کم نگذاشته و یک نمونه اخیر آن، اهدای تجهیزات و ملزومات فوری مورد نیاز و بیمارستان‌های مشهد به ارزش ۱۵ میلیارد تومان بود که برای ارائه خدمت به بیماران کرونایی مورد استفاده قرار گرفته است.

/تسنیم 

کپی