اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

انهدام یک باند حرفه‌ای قاچاق سوخت در سیستان و بلوچستان

انهدام یک باند حرفه‌ای قاچاق سوخت در سیستان و بلوچستان

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: اعضای یک باند حرفه ای قاچاق سوخت که قصد انتقال غیرقانونی محموله سنگین سوخت هیدروکربن، از استان خراسان رضوی به سیستان و بلوچستان و سپس قاچاق آن به خارج از کشور را داشتند دستگیر شدند.

سردار احمد طاهری امروز اظهار کرد: در راستای طرح سراسری مبارزه با قاچاق سوخت و سرمایه های ملی با تلاش مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان، یک باند حرفه ای قاچاق سوخت که قصد انتقال غیرقانونی محموله سنگین سوخت هیدروکربن، از استان خراسان رضوی به سیستان و بلوچستان و سپس قاچاق آن به خارج از کشور را داشتند منهدم شدند.

وی افزود: در بازرسی از 2 دستگاه کامیون نفت کش توقیفی از قاچاقچیان مقدار 60 هزار لیتر سوخت هیدروکربن قاچاق به ارزش 8 میلیارد و 200 میلیون ریال کشف شد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: در این رابطه 2 فرد متخلف نیز دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی ادامه داد: روز گذشته جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و شهرستان "فنوج" طی درگیری سنگین مسلحانه با اعضای یک باند بزرگ قاچاق مواد افیونی، ضمن دستگیری 4 سوداگر مرگ در مجموع مقدار 969 کیلو و 797 گرم مواد افیونی، شامل 948 کیلو و 897 گرم تریاک و 20 کیلو 900 گرم حشیش را به همراه یک قبضه سلاح کلاش با 23 فشنگ جنگی کشف کردند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: در این عملیات یک دستگاه وانت تویوتا و 2دستگاه پژو 405 نیز از قاچاقچیان توقیف شد.فارس

کپی