اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

علی کریمی: اینجا خیلی خفن است! / ماجرای فسخ قرارداد و مصدومیت عجیب

علی کریمی: اینجا خیلی خفن است! / ماجرای فسخ قرارداد و مصدومیت عجیب

علی کریمی از مصدومیت ناشناخته‌ای صحبت می‌کند که این روزها گریبانش را گرفته و باعث دوری چند ماهه‌اش از فوتبال می‌شود.

 ستاره نه چندان دور استقلال، بعد از حضور در فوتبال قطر شرایط فنی و فیزیکی خود را حفظ کرد و یکی از نفرات تیم ملی ایران بود. قبل از رقابت های مقدماتی جام جهانی اما علی کریمی در قطر دچار یک مصدومیت ناشناخته شد که همین موضوع او را از اردوی تیم ملی نیز دور کرد.

کریمی بعد از مدتی وقتی همچنان درد را در پای خود و ناحیه لگن احساس می‌کرد برای درمان قطعی اقدام کرد و بعد از معاینات مختلف مشخص شد که او یک مصدومیت مادرزادی دارد که باید به تیغ جراحان بسپارد.

این بازیکن باتجربه و تکنیکی که به تازگی به کایسری اسپور ترکیه هم پیوسته، درباره مصدومیت عجیبی که برایش پیش آمده، حضور در سوپرلیگ ترکیه وبرخی موضوعات دیگر صحبت‌هایی را انجام داد که مشروح ان را در ادامه می‌خوانید:

**پزشکان تشخیص ندادند مصدومیتم چیست
یک مصدومیت جزئی از قبل داشتم. در زمان حضورم در قطر این مصدومیت پیش آمد که پزشکان تشخیص ندادند دقیق چه اتفاقی افتاده است. به خاطر همان مصدومیت هم اردوی قبل تیم ملی را از دست دادم.

**مصدومیتم مخفی بود و نتیجه گرفتم عمل کنم
این مصدومیت که در لگنم است، مخفی بود و خودش را نشان نمی‌داد.به همین خاطر مدتی اذیت شدم؛ چند MRI گرفتم که مشخص نشد، یک MRI رنگی گرفتم که مشخص شد دقیقا چه مشکلی وجود دارد. با چند پزشک مشورت کردم. با پزشکان تیم ملی هم حرف زدم و به این نتیجه رسیدیم که عمل کنیم و یکبار به طور کامل از بین برود.

**ارتباط با مصدومیت کهنه در استقلال؟
این ربطی به مصدومیت قدیمی‌ام که در زمان حضور در استقلال وجود داشت، ندارد و یک مساله مادرزادی است. به طور معمولی هم نمی‌شود آن را تشخیص داد. فقط با MRI رنگی خودش را نشان داد.

**نگرانی بابت بازگشت به فوتبال ندارم
با چند دکتر مشورت کردم. چند بازیکن که این مشکل را داشتند و عمل کردند را نیز می‌شناسم و می‌دانم مشکلی بعد از عمل نداشتند. دوران نقاهت بعد از عمل بسیار مهم است. چون کمی بدن ضعیف می‌شود اما در کل مشکل خاصی نیست. عمل کردن برای من گارانتی‌ای است که بتوانم چند سال سرحال بازی کنم.شاید اگر 31 و 32 ساله بودم مدارا می‌کردم تا فوتبالم تمام شود اما دوست دارم عمل کنم تا زود برگردم.

**همیشه دوست داشتم به سوپرلیگ ترکیه بروم
از موقعی که به زاگرب رفتم و برگشتم، مدام در دلم بود که به فوتبال ترکیه بروم و بتوانم روزی در این لیگ که یکی از قوی‌ترین ها در اروپا است بازی کنم. می‌خواستم خودم را به چالش بکشم. البته همانطور که می‌دانید فوتبال قطر هم در این سالها پیشرفت کرده است، هم از نظر فوتبالی و هم از نظر مالی. از بقیه بازیکنانی که در قطر بازی می کنند هم بپرسید می‌گویند آنجا یکی از بهترین جاها برای زندگی و فوتبال بازی کردن است. با این حال دوست داشتم یک چالش جدید را داشته باشم و قسمت شد به ترکیه بروم. از قطر هم چند پیشنهاد داشتم اما در نهایت به کایسری اسپور پیوستم.

**امکانات کایسری اسپور خیلی خفن است!
طی صحبتی که با مسئولان باشگاه داشتم، کایسری اسپور در سال های گذشته چندان مدعی نبوده و همیشه برای ماندن در لیگ تلاش کرده است. امسال اما با توجه به هزینه ای که کردند و بازیکنانی که به خدمت گرفتند به دنبال وضعیت بهتری در جدول هستند. من امکاناتی را در باشگاه کایسری اسپور دیدم که به جرات می‌گویم در قطر خبری از آنها نبود. آنها بهترین باشگاه ترکیه از نظر امکانات هستند و واقعا خیلی امکانات خفنی دارند!

**ستاره های بزرگی را در اختیار داریم
مسئولان باشگاه مامه‌تیام را جذب کردند، گاورانوویچ فوروارد تیم ملی سوییس که به فرانسه گل زد را به خدمت گرفتند. منشا، مانوئل فرناندز، مجید حسینی و ... هم هستند. نفرات خیلی خوبی را در اختیار داریم.

**رقابت سنگینی در کایسری اسپور وجود دارد

با توجه به شرایطی که در همه پست ها وجود دارد، رقابت سنگینی میان بازیکنان وجود دارد. رقابت برای بردن و بازی کردن بسیار سخت است. هر تیم می‌تواند 14 خارجی جذب کند، از نظر مالی هم وضعیت خوبی دارند. آنجا سعی می‌کنند خارجی های خوب به خدمت بگیرند. تیم ما هم امسال خیلی هزینه کرده و به دنبال بالانشینی در جدول رده بندی است.


**ماجرای فسخ قرارداد موقتی با کایسری اسپور
کارت بازی من برای حضور در کایسری اسپور هم صادر شده اما با توجه به مصدومیتی که برایم پیش آمد، در صحبت با مدیران باشگاه تصمیم گرفتم قراردادم را فسخ کنم و بعد از جراحی ام هر زمانی که مصدومیتم برطرف شد قرارداد جدیدی ببندم. به همین خاطر تا ژانویه پولم را هم بخشیدم و از آن زمان دوباره در خدمت کایسری اسپور خواهم بود./ ورزش سه

 

کپی