اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰

در تماس تلفنی با رییس کمیته ملی پارالمپیک؛

وزیر ورزش: «سیامند رحمان» وزنه‌برداری افسانه‌ای بود

وزیر ورزش: «سیامند رحمان» وزنه‌برداری افسانه‌ای بود

وزیر ورزش و جوانان روز شنبه در تماس تلفنی با رئیس کمیته ملی پارالمپیک گفت: مرحوم سیامند رحمان ورزشکار و رکورددار افسانه‌ای بود.

سیدحمید سجادی در گفت و گوی تلفنی با محمود خسروی وفا ضمن تبریک شروع مدال‌آوری کاروان ورزشی سردار دل‌ها و پیروزی‌های ارزشمند ورزشکاران پارالمپیکی جویای حال ورزشکاران شد و پیرامون آخرین وضعیت مسابقات و شرایط کاروان ایران آگاهی یافت.

وزیر ورزش و جوانان در این ارتباط تلفنی یاد و خاطره سیامند رحمان را گرامی داشت و از وی به عنوان رکورددار افسانه‌ای نام برد و برای کاروان سردار دل‌ها آرزوی موفقیت کرد.

رئیس کمیته ملی پارالمپیک هم گفت: رکوردهای سیامند بنا به گفته کارشناسان جهانی تا سال‌ها هم تکرار نخواهد شد.

خسروی‌وفا ادامه داد: اصل مدال‌آوری ما از امروز بعداز ظهر آغاز می‌شود و پیش‌بینی ما برای دیگر رشته‌ها هم خوب است.

وی درباره شرایط ملی‌پوشان دوومیدانی در بازی‌های پارالمپیک توکیو نسبت به بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ اظهار داشت: در بازی‌های ریو ۲۵ نفر در رشته دوومیدانی اعزام شد که در مجموع یک طلا، ۶ نقره و ۵ برنز و در مجموع ۱۲ مدال کسب شد و پیش‌بینی ما در این دوره ۳ طلا است.

خسروی‌وفا در ادامه توضیح داد: در این دوره در رشته‌های تیراندازی، تیر و کمان، وزنه‌برداری ، دو و میدانی و والیبال نسبت به دیگر رشته‌ها شانس کسب مدال داریم.

کاروان ایران در این دوره از بازی‌ها تاکنون یک مدال توسط امیر جعفری در وزنه‌برداری کسب کرد.

کاروان پارالمپیک ایران در پانزدهمین دوره بازی‌ها با کسب ۲۴ نشان (هشت طلا، ۹نقره و هفت برنز) در جایگاه پانزدهم ایستاد.

شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو از دوم شهریور ماه آغاز شد و کاروان ایران از بین ۱۰۰ سهمیه کسب شده با ۶۲ ورزشکار (۶ زن و ۵۶ مرد) در ۱۰ رشته جودو، قایقرانی، تکواندو، بسکتبال با ویلچر، دوچرخه‌سواری، والیبال نشسته، دوومیدانی، تیراندازی، تیروکمان و وزنه‌برداری در این رویداد حضور دارد.

این رویداد چهاردهم شهریور به کار خود پایان می‌دهد./ ایرنا

کپی