اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

تلف شدن ۵۵ راس گوسفند در نیشابور

تلف شدن ۵۵ راس گوسفند در نیشابور

رئیس شبکه دامپزشکی نیشابور گفت: ۵۵ رأس گوسفند در نیشابور بر اثر آشامیدن آب آلوده تلف شدند که تا این لحظه علت این حادثه اختلافات شخصی گزارش شده‌است.

علی سلیمانی عنوان کرد: صبح امروز جمعه ۵ مردادماه تلف شدن ناگهانی ۵۵ راس گوسفند و یک رأس الاغ به دامپزشکی شهرستان نیشابور گزارش شد که اکیپ دامپزشکی نیشابور، نیروی انتظامی و کارشناس بیمه در محل حاضر شده و بررسی‌های لازم انجام و صورت‌جلسه شد.

رئیس شبکه دامپزشکی نیشابور اظهار کرد: با توجه به اینکه گوسفندان بلافاصله بعد از نوشیدن آب به طور ناگهانی تلف شدند و گوسفندانی که از این آب مصرف نکردند برایشان مشکلی پیش نیامد به همین دلیل علت تلف شدن گوسفندان به احتمال قوی مسمومیت ناشی از آلوده بودن آب مصرفی به سم یا کود شیمیایی تشخیص داده‌شد.

وی افزود: در بررسی‌های به عمل آمده کلیه لاشه‌ها غیرقابل مصرف تشخیص داده‌شده و دستور دفن لاشه‌ها صادر شد که بلافاصله دفن شدند.

سلیمانی خاطر نشان کرد : برای بررسی‌های بیشترنمونه‌برداری از آب آبشخور و محتویات شکمبه، کبد و کلیه گوسفندان توسط کارشناس دامپزشکی انجام شده و نمونه‌ها به آزمایشگاه فرستاده شد و سه الی چهار روز دیگر نتیجه دقیق نوع آلودگی و علت مرگ اعلام خواهدشد.

وی با بیان اینکه دامهای تلف شده مربوط به روستای کلیدر و زیارت نیشابور بودند تصریح کرد: ظاهرا علت بروز این حادثه اختلافات شخصی و خسارت دام‌ها به باغ‌ها و مزارع بوده و همین امر باعث تهدید دامداران به تلافی و آلوده کردن آب آبشخور گوسفندان شده‌است.

رئیس شبکه دامپزشکی نیشابور در رابطه با میزان خسارت وارد شده به دامداران گفت: میزان دقیق خسارت وارده به دامداران را کارشناسان دادگستری باید مشخص کنند اما با توجه به قیمت حدودی دام‌ها، دامداران چیزی حدود ۲۰۰ میلیون تومان خسارت متحمل شدند. ایسنا

 

 

کپی