اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰
حمید سجادی کارش را در وزارت ورزش و جوانان آغاز کرد

وزیر ورزش راکت به دست آمد

وزیر ورزش راکت به دست آمد

جلسه رأی‌گیری به منظور معرفی وزرای مختلف دولت سیزدهم در حالی چهارشنبه بعدازظهر در مجلس شورای اسلامی برگزار شد که سیدحمید سجادی هزاوه با کسب 163 رأی موافق، 107 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع توانست از مجلس رأی اعتماد بگیرد و به عنوان وزیر ورزش و جوانان انتخاب شود.

سجادی چهارمین وزیر ورزش و جوانان پس از محمد عباسی، محمود گودرزی و مسعود سلطانی‌فر محسوب می‌شود. ضمن اینکه او اولین وزیر ورزش و جوانان کشورمان است که از ورزشکاران بنام و مطرح (دوومیدانی) بوده و یک چهره کاملاً ورزشی به حساب می‌آید. سجادی ساعاتی پس از گرفتن رأی اعتماد از مجلس، از اردوی تیم ملی تنیس روی میز بازدید و با به تن کردن لباس ورزشی، کارش را به شکل عملیاتی آغاز کرد.

وزیر جدید ورزش و جوانان در جمع خبرنگاران گفت: «وقتی شنیدم اردوی تیم ملی تنیس روی میز در رده‌های سنی مختلف در حال برگزاری است و کمتر از ۱۰ روز دیگر این تیم‌ها به مسابقات آسیایی و جهانی اعزام می‌شوند، نگران شدم که در روزهای آینده درگیر کارها و برنامه‌های دیگر شوم و نتوانم خدمت جوانان فعال در تیم‌های ملی تنیس روی میز برسم. به همین دلیل فرصت را غنیمت شمردم و به اردوی تیم ملی سر زدم. خیلی‌ها به تنیس روی میز علاقه دارند و میز مخصوص این رشته در تمام مدارس بوده است. خدا رو شکر در چند ماه اخیر در المپیک و دیگر مسابقات معتبر قاره‌ای و جهانی نماینده داشتیم و در آسیا حرف‌هایی برای گفتن داریم. وقتی از مهرداد علیقارداشی (رئیس فدراسیون) شنیدم که برخی از بازیکنان تنیس روی میز ایران لژیونر هستند، خیلی خوشحال شدم. در تیم‌های آسیایی و اروپایی نماینده داریم و سهرابی قرار است ماه آینده عازم اشتوتگارت شود و این اتفاق مایه افتخار و خوشحالی ماست.»

سجادی در پایان هم دقایقی با لباس ورزشی و راکت به دست با آریا امیری کاپیتان تیم جوانان مسابقه داد.

استقرار در ساختمان سئول

رئیس جمهوری و اعضای دولت سیزدهم صبح پنجشنبه و همزمان با هفته دولت با حضور در حرم مطهر امام راحل با آرمان‌های رهبر فقید انقلاب اسلامی تجدیدمیثاق کردند. در حاشیه این برنامه، وزیر ورزش و جوانان هم با حضور در قطعه نام آوران به ورزشکارانی که در این قطعه آرمیده‌اند، ادای احترام کرد.

سجادی در ادامه کار خود را به صورت رسمی در وزارت ورزش و جوانان آغاز کرد و با حضور در محل کارش در ساختمان خیابان سئول با سلطانی فر وزیر سابق ورزش و جوانان ملاقات و گفت و گو کرد. او سپس مهدی علی‌نژاد معاون ورزشی وزارتخانه، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و سایر معاونان مسعود سلطانی‌فر و سایر کارکنان وزارت ورزش و جوانان دیدار کرد.

سجادی همچنین طی تماس تلفنی با محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک از آخرین وضعیت کاروان ورزشی ایران در پارالمپیک 2020 توکیو مطلع شد و برای ورزشکاران جانباز و معلول آرزوی موفقیت کرد.

اولویت‌های وزیر ورزش و جوانان

حمید سجادی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های خود را پیگیری اساسنامه جدید فدراسیون‌های ورزشی عنوان کرد: «باید مجامع فدراسیون‌ها را هر چه سریع‌تر تشکیل دهیم، آیین‌نامه‌ها باید آماده باشند تا به تصویب برسند، بنابراین یک کار فوق‌العاده مهمی است.» او در ادامه به سایت وزارت ورزش گفت: «از دیگر برنامه‌ها که باید پیگیر آن باشیم، تفاهمنامه با مراکز آموزشی است. مثلاً یک مورد که می‌توان به آن اشاره کرد، تفاهمنامه‌ای که در گذشته با شهرداری داشتیم با دانشگاه آزاد نیز داشته باشیم و حیف است که این تفاهمنامه وجود نداشته باشد.»

وزیر ورزش و جوانان یادآور شد: «تشکیل ستاد عالی بازی‌های آسیایی از دیگر برنامه‌های پیش‌رو است. بازی‌های آسیایی رویدادی است که مثل برق و باد به آن می‌رسیم که باید آماده این رویداد شویم. از بازی‌های مقدماتی جام جهانی فوتبال هم خبرهای خوبی رسیده که شاید بتوانیم میزبانی را در ایران داشته باشیم که اگر این اتفاق مهم رخ دهد حتماً باید آمادگی میزبانی را داشته باشیم.» سجادی به برنامه‌هایش برای پیشرفت جامعه ورزش بانوان هم اشاره کرد: «برای ورزش بانوان نیز برنامه خوبی تهیه شده و هم تکلیف سنگینی را خودم حس می‌کنم. در مجلس نیز عنوان کردم تا به عنوان یک سند باقی بماند، تمام هم و غم من این است که ورزش بانوان خودکفا و مستقل باشد.»

وزیر ورزش و جوانان درباره خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نیز صحبت کرد: «خصوصی‌سازی این دو باشگاه در دستور کار ما قرار دارد اما اجازه دهید جلسات تخصصی را در این زمینه با معاونان خود برگزار کنیم، اقداماتی صورت گرفته که باید در جلسه رسمی به صورت دقیق گزارش کار بگیرم تا ببینم خصوصی‌سازی این دو باشگاه در چه مرحله‌ای قرار دارد.»

کپی