اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰

وزیر بهداشت: نباید به آن‌هایی که ما را تحریم کردند امید داشته باشیم

وزیر بهداشت: نباید به آن‌هایی که ما را تحریم کردند امید داشته باشیم

وزیر بهداشت گفت: آن‌هایی که ادعای حقوق بشر و دموکراسی دارند در این شرایط، مملکت ما را تحریم کردند بنابراین باید روی پای خود بایستیم و امیدی به آن‌ها نداشته باشیم؛ آن‌ها تا می‌توانند کار ما را خراب می‌کنند و هر چه آمار بیماری در کشور بالاتر برود ما ناراحت و آن‌ها خوشحال می‌شوند.

دکتر بهرام عین‌اللهی امروز (۵ شهریورماه) در جمع جهادگران گروه جهادی شهید فرجوانی مسجد حضرت جوادالائمه(ع) اهواز با اشاره به وضعیت موج گرونا در کشور اظهار کرد: فوت روزانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر به معنی این است که ۶۰۰ تا ۷۰۰ خانواده عزادار می‌شوند که این مساله، یک فاجعه ملی است.

به گزارش ایسنا وی افزود: در دفاع مقدس شاید اینقدر تلفات نداشتیم و در مجموع حدود ۲۳۰ تا ۲۴۰ هزار نفر شهید داشتیم اما در این اپیدمی تاکنون حدود ۱۰۰ هزار نفر جان باخته‌اند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه یک تاریخ پرافتخار برای کشور و به ویژه خوزستان ساخته شده است، گفت: تاریخ به دست ما ساخته می‌شود؛ اگر اکنون از شهدایی مانند شهید صیادی یا شهید همت صحبت می‌شود نشان از این است که تاریخ را ما می‌سازیم.

وی افزود: شهدا چراغ راه ما هستند. اعتقاد ما این است که شهدا زنده هستند و بر کار ما نظارت دارند. هر کدام از این جوانان باید به یک شهید وصل شود و یکی از شهدا را الگوی خود قرار دهد.

عین‌اللهی گفت: این شرایط نیز یک امتحان تاریخی برای ما است و این تاریخی است که ما می‌سازیم. می‌توانیم مانند برخی کشورها که بی‌تفاوت هستند، از این شرایط بگذریم اما می‌توانیم احساس تکلیف کنیم و هر کسی بر اساس توانایی خود، کارش را انجام دهد.

وی افزود: آن‌هایی که ادعای حقوق بشر و دموکراسی دارند در این شرایط، مملکت ما را تحریم کردند بنابراین باید روی پای خود بایستیم و امیدی به آن‌ها نداشته باشیم؛ آن‌ها تا می‌توانند کار ما را خراب می‌کنند و هر چه آمار بیماری در کشور بالاتر برود ما ناراحت و آن‌ها خوشحال می‌شوند. برای ما هیچ راهی جز اینکه بگوییم ما می‌توانیم وجود ندارد.

وزیر بهداشت با اشاره به تلاش جوانان جهادی در انجام تست کرونا، گفت: انجام چنین کارهایی توفیق الهی است و از ما نیست. به طور مثال چهره تاریخی شهید قاسم سلیمانی که جلوی همه ابرقدرت‌ها ایستاد و داعش که متولد استکبار جهانی بود را به این شکل منکوب کرد، توفیق الهی بوده است، در واقع وی چهره الهی و فرشته روی زمین بوده است بنابراین هر کدام از این جوانان می‌توانند فرشته روی زمین و قاسم سلیمانی باشند.

وی گفت: این جوانان می‌توانند در کل کشور الگو باشند. اینکه کسانی نسبت به جامعه احساس تکلیف داشته باشند یک حرکت انقلابی است. حرکت انقلابی تنها شعار دادن نیست.

متاسفانه در طول سال‌ها عادت کردیم در فضای مجازی به یکدیگر فحش دهیم و اخلاق را رعایت نکنیم در حالی که جهادی بودن به حرف نیست به عمل است و بسیجی بودن باید در عمل نشان داده شود وگرنه کوبیدن همدیگر و فحش دادن، غیبت است که در جامعه نقل روز شده است.

عین‌اللهی افزود: در حال حاضر در اسرائیل، گردانی را برای محتواسازی در فضای مجازی در نظر گرفته‌اند یعنی سرنخ بسیاری از محتواها که ناگهان در جامعه منتشر می‌شود، در اسرائیل است.

وی بیان کرد: در سیل هم این جوانان جهادی وارد عمل شدند و توالت‌های مردم را شستند در حالی که برخی علیه طلبه‌ها و روحانی‌ها فحش می‌دادند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه انجام کار برای مردم، انسان را می‌سازد، گفت: شهید همت و قاسم سلیمانی ناگهانی این گونه نشدند بلکه آنقدر خود را ساختند تا خدا آن‌ها را بالا برد. البته کسی که با خدا نباشد، خدا او را پایین می‌کشد.

وی بیان کرد: در این اردوها علاوه بر کمک به مردم، این جوانان که برای رضای خدا کار می‌کنند ساخته می‌شوند. اشکالی که در این زمینه وجود دارد این است که کارهایی که انجام می‌شود را منعکس نمی‌کنند و همه فکر می‌کنند همه بد هستند.

عین‌اللهی افزود: در کار هنری نیز بسیار ضعیف هستیم و تنها کار خبری انجام می‌دهیم در حالی که باید این کارها نشان داده شود البته نه برای ریا.

وی تصریح کرد: اکنون که من به استان خوزستان آمدم، برای ریا نیامدم. آمدم که مشکلات را بررسی کنم تا منعکس کنیم. رئیس جمهور نیز برای ریا به استان خوزستان نیامده و برای بررسی و منعکس کردن مشکلات آمده است.

وزیر بهداشت افزود: متاسفانه در رسانه بسیار ضعیف هستیم. آن‌هایی که هیچ کاری نمی‌کنند رسانه‌ها و بلندگوهای قوی دارند و آن را بزرگ نشان می‌دهند بنابراین باید این کارها منعکس شود تا فرهنگ ایثار هم ترویج شود زیرا من به عنوان وزیر بهداشت اگر به استان خوزستان نمی‌آمدم از این کار خبر نداشتم. در دفاع مقدس نیز بسیاری از صحنه‌ها ثبت نشد در حالی که صحنه‌های باشکوه زیادی داشتیم.

وی افزود: برنامه این دولت نیز این است که به نیروهای ارزشی، جهادی و حزب‌اللهی بها و امکانات بدهد تا وارد صحنه شوند که در وزارت بهداشت نیز این برنامه را داریم.

عین‌اللهی گفت: امیدوارم از این پیچ تاریخی عبور کنیم و پس از این، آینده نظام بسیار روشن است. در گذشته به خارج وابسته بودیم و همه چیز را وارد می‌کردیم اما با این سختی‌ها و تبدیل کردن تحریم به فرصت، شرایط بسیار تغییر کرد.

وی در حاشیه بازدید از مرکز منتخب نمونه‌گیری کووید - ۱۹ مسجد حضرت جوادالائمه(ع) گروه جهادی شهید فرجوانی اهواز گفت: در شرایطی که کرونا در استان خوزستان شایع است و مردم مشکل دارند، این دوستان احساس تکلیف کردند و این کار جهادی و خوب را انجام دادند.

وزیر بهداشت افزود: قبل از راه‌اندازی این مرکز، مردم سرگردان بودند و در صف‌های طولانی می‌ایستادند. خوشبختانه با راه‌اندازی این مرکز، صف‌ها از بین رفته و به راحتی از مردم تست گرفته می‌شود و در بیماریابی و رفع نگرانی مردم بسیار تاثیرگذار است./ ایسنا

 

  

کپی