اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

رییس بسیج: طرح شهید سلیمانی برای مهار کرونا نیازمند به‌روز رسانی است

رییس بسیج: طرح شهید سلیمانی برای مهار کرونا نیازمند به‌روز رسانی است

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت که اجرای دقیق و اثربخش طرح سردار شهید سلیمانی برای مهار کرونا با توجه به افزایش شمار مبتلایان و مرگ و میرهای ناشی شیوع ویروس، نیازمند بازنگری و به روز رسانی است.

 سردار «غلامرضا سلیمانی» روز پنج‌شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان همدان، افزود: ساده و عادی انگاری همه گیری ویروس کرونا به نوعی موجب حاشیه رفتن طرح شهید سلیمانی با وجود تاکید این طرح بر مسائل محوری نظیر آموزش، آگاهی بخشی، رعایت فاصله فیزیکی و بیماریابی هوشمند شده است.

وی ظهار داشت: طرح شهید سلیمانی بر اساس توافقات وزارت بهداشت و سپاه اجرایی شد و در پیک پنجم شیوع کووید ۱۹ نیز بر تقویت، دقت و سرعت عمل بیشتر تیم های حمایتی و نظارتی در رهگیری هوشمند بیماری تاکید شد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین افزود: طرح شهید سلیمانی باید متناسب با زیست بوم هر منطقه اجرایی شود بنابراین باید نسبت به به روز رسانی آن متناسب با شرایط هر منطقه اقدام کنیم که در این راستا نیروهای سپاه توجهی جدی به این راهبرد برای کاهش آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از کرونا دارند.

سردار سلیمانی گفت: باید مکان های آلوده به ویروس کرونا شناسایی و بدون ایجاد محدودیت در دیگر نقاط، فعالیت های ارتباطای این اماکن محدود شود، به شکلی که با روش های کم هزینه و آسان از انتشار ویروس در دیگر مناطق و محلات جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد: نیروهای سپاه و بسبج ، فرمانداران و دیگر مسوولان در چارچوب روش های هوشمندانه و بر اساس زیست بوم، طرح شهید سلیمانی را تدوین و در گام پنجم فعالیت های خود را برای مقابله با کرونا بیشتر کردند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر توجه به موضوع آموزش و آگاهی بخشی در زمینه بیماری کووید ۱۹ و استفاده از ظرفیت علمی نخبگان، رسانه ها و فضای مجازی برای تحقق اهداف طرح، اظهار داشت: با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب مهار ویروس کرونا را اولویت مهم کشور برشمردند باید تمام همت و تلاش خود را معطوف دستیابی به این مهم و حفظ سلامت مردم کنیم.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی در مواجهه با کرونا، کنترل فعال و هوشمند را در دستور کار قرار داد هر چند که در برخی از استان ها شدت و ضعف هایی در مسیر اجرای برنامه ها وجود داشت، گفت: ظرفیت های کشور در طول مدت اپیدمی ویروس کرونا به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافت به گونه ای که هم اینک توان زیادی برای پاسخگویی به نیاز بیماران داریم و تمامی مبتلایان به کرونا در مسیر درمان قرار می گیرند.

سردار سلیمانی با عنوان اینکه وجه تمایز و برتری موضوع کنترل فعال و هوشمند کرونا، تمرکز بر قطع زنجیره انتقال ویروس است، افزود: مهم‌ترین اولویت طرح شهید سردار سلیمانی زمینه سازی برای قطع زنجیره انتقال ویروس است که برای تحقق این مهم تمامی ظرفیت ها و داشته ها بکار گرفته شده است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه با اشاره به تغییرات پیاپی رفتار ویروس و ظهور گونه های جدید و جهش یافته آن، بر ضرورت تسریع روند واکسیناسیون تاکید کرد و گفت: نیروهای سپاه و بسیج برای هرگونه کمک به کادر درمان برای تسریع روند واکسیناسیون مردم آمادگی کامل دارند.

وی اظهار داشت: در برخی کشورها با وجود واکسیناسیون گسترده به علت عدم تمرکز بر رعایت اصول بهداشتی شاهد تداوم روند افزایش آمار فوتی های ناشی از کرونا هستند، لذا سرعت گرفتن روند واکسیناسیون باید همراه با رعایت کامل و دقیق اصول و شیوه نامه های بهداشتی باشد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین در خصوص ایجاد مرکز درمانی درمان کرونا در همدان نیز گفت: احداث بیمارستان برای استان همدان پیش بینی شده که در مرحله طراحی قرار دارد و با پایان طراحی، بودجه مورد نیاز برای آغاز عملیات ساخت نیز تامین می شود هرچند که نیازمند همراهی و کمک خیران در این زمینه هستیم.

در حال حاضر همه شهرستانهای استان همدان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

/ایرنا

کپی