اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

استاندار مرکزی:

۴۰ تخت بستری به ظرفیت درمانی بیمارستان امام صادق (ع) دلیجان اضافه شد

۴۰ تخت بستری به ظرفیت درمانی بیمارستان امام صادق (ع) دلیجان اضافه شد

استاندار مرکزی گفت: ۴۰ تخت بستری شامل ۳۷ تخت بیمارستانی و سه تخت ویژه بیماران سوختگی روز پنجشنبه همزمان با هفته دولت به ظرفیت درمانی بیمارستان امام صادق(ع) شهرستان دلیجان افزوده شد و مرکز جامع سلامت روستای دودهک این شهرستان نیز برای خدمات رسانی به مردم راه‌اندازی شد.

سید « علی آقازاده» در حاشیه بهره‌برداری از طرح‌های دلیجان در جمع خبرنگاران، افزود: با توجه به شیوع بالای ویروس کرونا در دلیجان افزایش تخت‌های بیمارستانی در این شهرستان نیاز ضروری محسوب می‌شد که در این راستا ۳۰ میلیارد ریال از محل کمک‌های خیران، دانشگاه علوم پزشکی اراک و استانداری هزینه شده است.
استاندار مرکزی با تقدیر از مشارکت خیران دلیجان در توسعه زیرساخت‌های حوزه سلامت گفت: خیران این شهرستان ۲۰ میلیارد ریال و استانداری مرکزی چهار میلیارد ریال برای توسعه بهداشت و درمان این شهرستان کمک کردند.
آقازاده با اشاره به بهره‌برداری از ۱۷ طرح در دلیجان همزمان با هفته دولت، افزود: در مجموع ۱۷۰ میلیارد تومان برای اجرا و تکمیل این طرح‌ها سرمایه‌گذاری شده است.
وی اظهار داشت: با آغاز به‌کار این طرح‌ها ۱۷۰ فرصت شغلی در شهرستان دلیجان فراهم شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز در جریان بهره‌برداری از این طرح‌ها جمع خبرنگاران با تقدیر از همکاری خوب خیران سلامت دلیجان، گفت:  همراهی موثر خیران در تامین نیازهای حوزه سلامت موجب شده که از سال گذشته تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع به فضای درمانی و بهداشتی این شهرستان اضافه شود.
دکتر « محمد جمالیان» افزود: با وجود شیوع بالای ویروس کرونا در دلیجان، وضعیت این شهرستان قابل قبول است و انتظار می‌رود با توسعه تخت‌های بیمارستانی، درمان بیماران دلیجان سرعت پیدا کند.
وی توضیح داد: تاکنون ۱۷ درصد از جمعیت هدف در دلیجان ۲ دُز واکسن کرونا را دریافت کردند و پیش‌بینی می‌شود با واردات واکسن کرونا سرعت ایمن‌سازی مردم این شهرستان علیه کووید ۱۹ شتاب گیرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک تاکید کرد: مردم دلیجان نسبت به سایر شهرستان‌های استان مرکزی استقبلال کمتری از واکسن کرونا داشتند و از شهروندان درخواست می‌شود با مراجعه بهنگام، خود را دربرابر ویروس کرونا ایمن سازی کنند.

دلیجان واقع در نوار جنوبی استان مرکزی سومین شهر صنعتی استان است که به دلیل واقع شدن در مسیر تردد اصلی چند استان از سال گذشته تاکنون با شیوع ویروس کرونا آمار مبتلایان بالا داشته است./ایرنا


 

کپی