اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰

۶۰۰ پرس غذای گرم بین نیازمندان اردبیل توزیع شد

۶۰۰ پرس غذای گرم بین نیازمندان اردبیل توزیع شد

سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان اردبیل از توزیع ۶۰۰ پرس غذای گرم در اجرای طرح کمک مومنانه و همت جوانانه در بین نیازمندان این استان خبر داد.

وحید فروهر روز پنجشنبه در این زمینه گفت: سازمان مردم نهاد کارآفرینان فردای سبلان به مناسبت ایام محرم و صفر، در هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر، در راستای اجرای طرح کمک مومنانه و همت جوانانه ۲۰ بسته معیشتی و ۳۰۰ بسته گوشت گرم در بین نیازمندان توزیع کرد.

وی بیان کرد: همچنین این موسسه در اقدامی خیرخواهانه در راستای طرح شهید سلیمانی، ۳۰ نفر از اعضای خود را برای غربالگری افراد مبتلا به کووید- ۱۹ به مناطق محروم استان اردبیل اعزام کرده است.

سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان اردبیل افزود: در همین راستا و با همت موسسه سفیران بهار زندگی نیز ۶۰۰ پرس غذای گرم در بین نیازمندان مناطق محروم توزیع و با همت موسسه خادمین گمنام ولی‌عصر (عج) هم ضمن ایجاد ایستگاه صلواتی بین عزاداران بسته‌های فرهنگی توزیع شد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) که نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به بیشتر کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

بر این اساس رزمایش مواسات (همدلی و کمک مومنانه) در راستای فرمایش مقام معظم رهبری و دستور دولت، با توجه به لزوم استمرار همدلی و مشارکت همه جانبه مردم و دستگاه‌های اجرایی برای کاهش بخشی از اثرهای مخرب شیوع ویروس کرونا و افزایش تاب‌آوری جامعه با امدادرسانی معیشتی و کمک به نیازمندان در دستور کار قرار گرفت./ایرنا

کپی