اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

۸۵ درصد واجدان شرایط در لرستان کارت هوشمند ملی را دریافت کرده‌اند

۸۵ درصد واجدان شرایط در لرستان کارت هوشمند ملی را دریافت کرده‌اند

- مدیرکل ثبت احوال لرستان گفت: یک میلیون و ۳۶۱ هزار و ۸۲۳ نفر در این استان دارای شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند که ۸۵ درصد این افراد کارت خود را دریافت کرده‌اند.

" فریبرز امیری" روز پنجشنبه با اعلام این خبر به رسانه ها بیان کرد: ۹۳ درصد جمعیت استان دارای شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند که ۸۵ درصد این تعداد کارت خود را دریافت کرده و ۱۵ درصد نیز در انتظار صدور کارت هستند.

وی با بیان اینکه تعدادی کارت صادر شده به دلیل مراجعه نکردن متقاضیان تحویل نشده است ادامه داد: با آغاز سال تحصیلی جدید افراد بالای ۱۵ سال نیز باید دارای کارت هوشمند ملی باشند که باید با مراجعه به دفاتر پیشخوان مربوطه و دریافت کد رهگیری، برای این مهم اقدام کنند.

مدیرکل ثبت احوال لرستان گفت: تاکنون یک میلیون و ۱۹۰ هزار و ۳۲۷ کارت هوشمند ملی در استان صادر و یک میلیون و ۳۹ هزار عدد تحویل متقاضیان شده است.

امیری افزود: با توجه به لزوم ارائه خدمات دولتی مبنی بر ارائه کارت هوشمند ملی و یا داشتن کد رهگیری، انتظار می رود افرادی که تاکنون اقدام نکرده اند برای دریافت کد رهگیری و سپس کارت به مراکز پست بانک مراجعه نمایند.

وی گفت: تمام اسناد هویتی استان الکترونیکی هستند و افراد در نقاط مختلف کشور می توانند از خدمات ثبت احوال بهره مند شوند چراکه دستگاه های اجرایی متصل به سامانه ثبت احوال می توانند هر استعلامی را با رعایت مقررات انجام دهند.

لرستان حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارد./ایرنا

کپی