اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

امیر عبداللهیان مهمترین اولویت های کاری خود را اعلام کرد

امیر عبداللهیان مهمترین اولویت های کاری خود را اعلام کرد

حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در پی رأی اعتماد مجلس و آغاز کار در وزارت امور خارجه در پیامی به برخی از مهمترین اولویت هایش اشاره کرد.

در متن پیام اینستاگرامی امیر عبداللهیان آمده است: در پی اعتماد رئیس جمهوری محترم آیت الله دکتر رییسی، امروز با حسن اعتماد نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، مسئولیت خطیر نمایندگی ملت بزرگ ایران را در عرصه بین‌المللی عهده‌دار شدم. از درگاه حضرت حق مسالت دارم که خدمتگزاری شایسته‌ برای مردم این سرزمین بزرگ، باستانی، ادیانی و تمدن‌ساز باشم.

وی افزود: به ملت قدرشناس و رشید ایران تعهد می‌دهم که تمام توان خود و همکارانم را در داخل و خارج از کشور برای پیشبرد حداکثری منافع ملی و امنیت ملی کشور معطوف داشته و در دفاع از عزت، اقتدار و جایگاه رفیع جمهوری اسلامی ایران، پیگیری اهداف بلند امام راحل عطیم الشان، مقام معظم رهبری و شهدای معزز لحظه‌ای درنگ نکنم.

او ادامه داد: با برنامه‌ای عملیاتی، روابط خارجی متوازن، فعال، پویا و هوشمند، مبتنی بر احترام متقابل، اولویت‌بخشی به روابط با همسایگان و آسیا، توسعه روابط متوازن با همه بخش های جهان و تقویت جایگاه دیپلماسی اقتصادی و تجارت بین الملل پیگیری خواهد شد.

امیر عبداللهیان تاکید کرد: تمامی ظرفیت دستگاه دیپلماسی را بکار خواهم‌گرفت تا با کمک همکاران کوشا، انقلابی، متخصص و متعهدم در وزارت امور خارجه، سفارتخانه ها، نمایندگی ها، سرکنسولگری ها و دفاتر استانی، بر رفع مشکلات مردم و ارتقاء فزاینده نام ایران و ایرانی در جهان همت گماریم.

وی افزود: در پایان، ضمن تقدیر از تلاش‌های برادرم جناب آقای دکتر ظریف و آرزوی بهترین‌ها برای ایشان، دعای خیر ملت شریف ایران را برای خود و همکارانم مسالت دارم.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی عصر امروز و در جریان رسیدگی به وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم با  ۲۷۰ رای موافق، ۱۰ رای مخالف و ۶ رای ممتنع حسین امیرعبدالهیان را به عنوان وزیر امور خارجه انتخاب کردند./ایرنا 

کپی