اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰

گزارش جدید سازمان جهانی بهداشت از روند ابتلا به کرونا در جهان

گزارش جدید سازمان جهانی بهداشت از روند ابتلا به کرونا در جهان

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: موارد جهانی ابتلا به بیماری کووید-۱۹ پس از دو ماه روند افزایشی هم اکنون به وضعیت پایدار رسیده است.

در گزارش سازمان جهانی بهداشت آمده است: به نظر می رسد تعداد موارد جدید ابتلا به کووید-۱۹ گزارش شده در سطح جهان پس از حدود دو ماه سیر صعودی اکنون بدون تغییر مانده و به وضعیت پایدار رسیده است.

این سازمان در گزارش خود اعلام کرد: هفته گذشته بیش از ۴.۵ میلیون مورد جدید ابتلا و ۶۸ هزار مورد جدید فوتی در جهان ثبت شده است که نسبت به شناسایی بیش از ۴.۴ میلیون مورد جدید ابتلا و ۶۶ هزار مورد فوتی گزارش، در هفته قبل آن، افزایش اندکی داشته است.

بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، اکنون تعداد موارد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در جهان پس از روند افزایشی از اواسط ماه ژوئن به وضعیت پایداری رسیده است.

طبق اعلام این سازمان، جهان پیش از این نیز شاهد افزایش سطح موارد ابتلا بوده است اما شیوع بیماری ناشی از گسترش سویه دلتا موجب شد موارد ابتلا به کووید-۱۹ طی دو ماه گذشته در بسیاری از کشورها افزایش قابل توجهی یابد.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، در این گزارش آمده است: هفته گذشته ایالات متحده بالاترین آمار هفتگی مبتلایان را در مقایسه با آمارهای قبلی خود داشته که نسبت به هفته قبل از آن، افزایش ۱۵ درصدی یافته و پس از آن کشورهای ایران، هند، انگلیس و برزیل در این بازه زمانی جای گرفته اند./ ایسنا 

شمار قربانیان کووید در جهان از مرز ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر گذشت

آیا سال آینده نوع خطرناک‌تری از ویروس کرونا در جهان پدیدار می‌شود؟

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
 
کپی