اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰

انتقاد روسیه از آمریکا بابت ادامه غارت نفت سوریه در شورای امنیت

انتقاد روسیه از آمریکا بابت ادامه غارت نفت سوریه در شورای امنیت

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل ضمن انتقاد از آمریکا به دلیل سرقت نفت سوریه تاکید کرد، تلاش‌های طرف آمریکایی برای توجیه اقداماتش شرم‌آور به نظر می‌رسند.

 به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت اظهار کرد: سوریه به دلیل تحریم‌ها و سرقت مستمر نفتش که آشکارا و با دور زدن دمشق از مناطق نفت‌خیز و تحت حاکمیت آمریکا در شمال شرق این کشور انجام می‌شود، با شرایط اقتصادی دشواری مواجه است.

نبنزیا در همین راستا به تلاش‌های شرم‌آور نظامیان آمریکایی برای توجیه اقدامشان در اشغال مناطق شمال شرق و جنوب شرق سوریه درمقابل دیدگان جهانیان و با وجود قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت پرداخت و از آمریکا خواست به جای اینکه به دنبال توجیه‌هایی باشد، تمرکز خود را بر اجرای این قطعنامه بگذارد.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در ادامه تاکید کرد: این سند بر اصل احترام به حاکمیت، استقلال وحدت و تمامیت ارضی کشورها تاکید دارد.

این انتقادهای روسیه در پی اظهارات وین ماروتو، سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در تاریخ ۹ اوت مطرح شدند.

ماروتو توییت کرده بود: نیروهای آمریکایی مستقر در سوریه ماموریت روشنی برای حضور در این کشور مطابق با قوانین بین‌المللی ذکر شده در قطعنامه ۲۲۵۴ دارند.

مقامات سوریه آمریکا را به تلاش برای قاچاق و فروش نفت این کشور متهم می‌کنند./ ایسنا

کپی