اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰

کشورهای صدرنشین در جدول جهانی کرونا کدامند؟

کشورهای صدرنشین در جدول جهانی کرونا کدامند؟

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۲۱۴ میلیون و هفت هزار و ۸۳۳ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۴۶۵ هزار و ۵۴۹ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری نیز تأیید شده است.

همچنین ۱۹۱ میلیون و ۵۰۶ هزار و ۳۳۷ نفر از مبتلایان تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۳۸.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۶۴۸ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۲.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۰.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۷۵ هزار و هند با بیش از ۴۳۵ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

 

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۳۸,۹۶۸,۹۲۵ ۶۴۸,۱۶۱
۲ هند ۳۲,۵۱۲,۳۶۶ ۴۳۵,۷۸۸
۳ برزیل ۲۰,۶۱۵,۰۰۸ ۵۷۵,۸۲۹
۴ روسیه ۶,۷۸۵,۳۷۴ ۱۷۷,۶۱۴
۵ فرانسه ۶,۶۴۹,۶۳۰ ۱۱۳,۵۷۲
۶ انگلیس ۶,۵۵۵,۲۰۰ ۱۳۱,۸۵۴
۷ ترکیه ۶,۲۵۳,۷۱۱ ۵۴,۹۹۵
۸ آرژانتین ۵,۱۴۸,۰۸۵ ۱۱۰,۸۰۶
۹ کلمبیا ۴,۸۹۴,۷۰۲ ۱۲۴,۳۸۸
۱۰ اسپانیا ۴,۸۰۴,۴۲۴ ۸۳,۵۲۷

 

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۷۷ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

به گزارش براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایران، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند./ ایسنا 

بیش از ۲۱۱ میلیون مبتلا، ۴ میلیون قربانی و ۱۸۹ میلیون بهبودیافته

شمار قربانیان کرونا در جهان از ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر گذشت

 

 

 

 

کپی