اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی
محمدرضا حکیمی درگذشت

خاموشی مفسر آفتاب

خاموشی مفسر آفتاب

محمدرضا حکیمی اندیشمند برجسته دینی در سن ۸۶سالگی از دنیا رفت. به‌گزارش ایسنا، وی که به‌دلیل ابتلا به کرونا چندی پیش مجدداً در بیمارستان بستری شده بود و همچنان دچار ضعف جسمی شدیدی بود و در روزهای اخیر هم در بیمارستان بستری شد، حدود ساعت ۱۰ شب یکشنبه، ۳۱ مردادماه درگذشت.

  مرتضی کیا، از نزدیکان محمدرضا حکیمی به ایسنا گفت که او به‌دلیل ایست قلبی از دنیا رفته است. او درباره علت درگذشت افزود: کرونا تمام شده بود، ضعف شدیدی داشتند و بعد هم کلیه‌شان درگیر شده بود و در روزهای اخیر باز هم در بیمارستان بستری شدند تا اینکه ایست قلبی کردند.
محمدرضا حکیمی، اندیشمند دینی و نویسنده در ۱۴ فروردین ۱۳۱۴ در مشهد متولد شد. او در سال ۱۳۲۶ وارد حوزه علمیه خراسان شد و تا ۲۰ سال در این حوزه به تحصیل پرداخت. محمدتقی ادیب نیشابوری، شیخ مجتبی قزوینی خراسانی، سیدمحمدهادی میلانی، احمد مدرس یزدی، اسماعیل نجومیان، حاج سیدابوالحسن حافظیان و حاجی‌خان مخیری از مهم‌ترین استادان حکیمی بوده‌اند. از آثار محمدرضا حکیمی می‌توان به «الحیاة»، «خورشید مغرب»، «عقل سرخ»، «عاشورا: مظلومیتی مضاعف»، «شیخ آقا بزرگ تهرانی»، «تفسیر آفتاب»، «فریاد روزها»، «سپیده باوران»، «گزارش (برگرفته از الحیاة)» و... اشاره کرد. پیکر محمدرضا حکیمی فردا (سه‌شنبه، دوم شهریورماه) در حرم امام رضا(ع) به خاک سپرده می‌شود.
 
کپی