اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰

آیت‌الله علم‌الهدی: روز پزشک به مدافعان سلامت تغییر نام یابد

آیت‌الله علم‌الهدی: روز پزشک به مدافعان سلامت تغییر نام یابد

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: روز اول شهریور به نام روز پزشک نامگذاری شده است که با توجه به خدمات شایسته پزشکان و کادر درمان در ایام بحران کرونا، این روز به عنوان روز "مدافعان سلامت" تغییر نام یابد.

آیت الله سیداحمد علم‌الهدی روز دوشنبه با صدور پیامی به مناسبت روز پزشک افزود: بروز این ویروس منحوس و این بیماری مهلک ثابت کرد قشر خدوم پزشک در میان تمام اقشار و اصناف، تنها قشری است که انسانها حیات و زندگی خود را مرهون فداکاری آنان هستند.

وی ادامه داد: امید است پزشکان قدر این موفقیت ارزشمند را بدانند و این حرمت عظیمی که در دلها و اندیشه‌ها برای آنان حاصل شده است را غنیمت بدانند و در همه فداکاریها و خدماتی که در این ایام در سنگر دفاع از سلامت انجام می‌دهند اخلاص و قصد قربت به ساحت حضرت احدیت را از یاد نبرند.

یکم شهریورماه مصادف با سالروز تولد پزشک حاذق و فیلسوف یگانه ایران‌زمین حکیم ابوعلی سینا در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به عنوان "روز پزشک" نامگذاری شده است.

هفت هزار و ۸۵۰ پزشک عمومی و متخصص در سازمان نظام پزشکی مشهد عضویت دارند. پنج هزار نفر از این تعداد پزشکان عمومی و ۲ هزار و ۸۵۰ تن پزشکان متخصص در رشته‌های مختلف هستند./ایرنا

 

کپی