اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز خبرداد

اجساد در نوبت تدفین قرار دارند

اجساد در نوبت تدفین قرار دارند

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز از افزایش ۲ برابری متوفیان کرونایی در وادی رحمت تبریز خبرداد.

فرخ جلالی اظهار کرد: از ابتدای بحران کرونا در اواخر سال ۹۸ تاکنون، ۱۴ هزار و ۶۴۴ نفر در تبریز تدفین شده‌اند که ۵۸۳۲ نفر از آن‌ها، اموات کرونایی بودند.

وی با هشدار نسبت به افزایش ناگهانی متوفیان کرونایی در تبریز، تصریح کرد: اکنون تعداد متوفیان کرونایی با دو برابر افزایش به روزانه ۱۷ نفر رسیده است.

وی با انتقاد از شهروندان به خاطر عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در وادی رحمت تبریز، گفت: در حالی که بارها اعلام کرده‌ایم، حتی برای تشییع و تدفین اموات عادی، ۱۰ نفر از بستگان نزدیک حضور یابند، شاهد حضور گروه‌های ۱۰۰ نفره در مراسمات هستیم.

جلالی با بیان این‌که بر اساس ابلاغ ستاد پیشگیری کرونا، موظف به بستن ورودی‌های وادی رحمت هستیم، ادامه داد: به خاطر رفاه حال شهروندان از این کار صرف نظر کرده بودیم ولی اگر مردم رعایت نکنند، قطعا نسبت به مسدود کردن ورودی‌های مجموعه اقدام خواهیم کرد.

به نقل از روابط عمومی سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز، وی با اشاره به فشار کاری مضاعف کادر سازمان آرامستان‌ها به ویژه غسالان و کارگران تدفین، یادآور شد: سیر جهش متوفیان کرونایی به گونه‌ای است که گاهی نوبت تدفین اموات به فردا موکول می‌شود.

/ایسنا 

کپی