اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

محسنی بندپی: نگرانی برای بستری بیماران در تهران وجود ندارد

محسنی بندپی: نگرانی برای بستری بیماران در تهران وجود ندارد

استاندار تهران تاکید کرد که نگرانی برای بستری بیماران در تهران وجود ندارد.

 انوشیروان محسنی بندپی در پایان جلسه گرامیداشت هفته دولت در رابطه با اقدامات انجام شده برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و حمایت از شهروندان گفت: در حال حاضر مراجعان سرپایی در استان چند روزی است که کاهش داشته است. این وضعیت امیدوارکننده است که در چند روز آینده کاهش بیماران بستری و فوتی را شاهد خواهیم بود.


وی ادامه داد :در روز گذشته ۶۸۵ فوتی در کشور داشتیم که ۱۴۵ نفر آن در استان تهران بوده اند. در حال حاضر هیچ نگرانی برای بستری و پذیرش بیماران وجود ندارد و دو شهرستان بهارستان و اسلامشهر جمعیت بالایی دارند که در شهرستان بهارستان با کمک جمعیت هلال احمر یک بیمارستان صحرایی ۴۰ تخته راه اندازی کردیم و در اسلامشهر نیز مرکز مدیریت بحران سوله ای را افتتاح کرده که ظرفیت ۴۰ تخت را دارد.

وی تاکید کرد: سامانه ۶۰۷۰ راه اندازی شده که هیچ یک از شهروندان نگرانی نداشته باشند. درمانگاه های سرپایی هم دو برابر شده اند تا بیمار داروهای خود را دریافت کند و بستری و ایزولاسیون را در منزل انجام دهد.

 در بخش دیگری از این جلسه عبدالرضا چراغعلی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران نیز گفت: نزدیک به ۷ هزار میلیارد تومان بودجه برای ۴۲۱ پروژه که افتتاح خواهند شد که اعتبار در نظر گرفته شده در بخش های مختلف است. از این تعداد ۱۸۵ پروژه از محل اعتبارات ارزش افزوده یعنی مالیات است و ۹۹ پروژه در حوزه فرمانداری ها و شهرداری ها است که با مشارکت بخش خصوصی است و مردم نقش به سزایی در اجرای آن ها دارند.
وی ادامه داد :شهرستان های تهران، ملارد، پردیس، رباط کریم بیشترین پروژه ها را داشتند. بحث توسعه شهرک های صنعتی و حمل و نقل ریلی و رونق پروژه های عمرانی از اهمیت به سزایی برای ما برخوردار هستند.

/ایسنا

کپی