اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

گزارشی از نقض‌های رژیم صهیونیستی در نیمه نخست سال جاری میلادی

گزارشی از نقض‌های رژیم صهیونیستی در نیمه نخست سال جاری میلادی

استانداری قدس با صدور بیانیه‌ای به ثبت نقض‌های رژیم صهیونیستی در نیمه نخست سال جاری میلادی، اعدام شش شهروند فلسطینی از جمله یک کودک و زن، اجرای ۹۶ عملیات تخریب و بازداشت ۱۸۶۸ فلسطینی اشاره کرد.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، طبق آمار تهیه شده توسط استانداری قدس، حدود ۱۴ هزار شهرک‌نشین اسرائیلی از ابتدای سال جاری میلادی به مسجد الاقصی و محوطه‌های آن یورش بردند، حدود ۲۵۰۰ تن به خاطر شلیک گلوله جنگی و مشقی و ضرب و شتم شدید زخمی شدند و چهار حکم علیه عدنان غیث، استاندار قدس صادر و تعطیلی دفتر تلویزیون فلسطین در این شهر تمدید شد.

رژیم صهیونیستی همچنین در نیمه نخست سال جاری میلادی به تخریب اراضی محله «وادی الربابه»، تخریب خیابان «المطار» در شهرک «کفر عقب»، تخریب زمین‌های کشاورزی واقع در مابین دو شهرک «الزعیم» و «العیسویه» و تخریب شهرک «حزما» زده و به آن ادامه می‌دهد.

علاوه بر این نیروهای رژیم اشغالگر به صورت عامدانه کادرهای پزشکی و آمبولانس‌ها، کادرهای رسانه‌ای برای ثبت و پوشش رخدادها را هدف قرار داده و تلاش دارند مانع فعالیت آنها شده و آنها را از صحنه حوادث دور کنند.

مقامات رژیم صهیونیستی در جریان نیمه نخست سال جاری میلادی همچنین ۱۰۱ حکم حبس خانگی صادر کردند که ۶۶ حکم مربوط به سه ماهه دوم بوده است. در ماه ژوئن بالاترین حکم برای حبس خانگی صادر شد که در واقع ۳۴ حکم بود.

مقامات رژیم اشغالگر علاوه بر این در شش ماهه اول ۲۰۲۱، ۳۶۵ حکم باز جمله ۲۵۷ حکم مربوط به اخراج از مسجد الاقصی صادر کردند.

دادگاه‌های نژادپرستانه رژیم صهیونیستی در نیمه نخست سال جاری میلادی حدود ۶۴ حکم حبس در حق اسرای فلسطینی ساکن استان قدس صادر کردند که از میان این حکم‌ها ۲۵ مورد مربوط به بازداشت اداری برای بازه زمانی بین چهار تا شش ماه است.

در ماه مه، رژیم اشغالگر ۱۶ حکم برای قطع بیمه درمانی شماری از اسراء و همچنین قطع بیمه درمانی ۱۲ اسیر آزاد شده و اعضای خانواده‌های آنها در شهر قدس اشغالی صادر کرد.

در خصوص پرونده کوچاندن اجباری ساکنان محله الشیخ جراح قدس نیز، همچنان ۲۸ خانواده که شامل ۵۰۰ فلسطینی می‌شوند در محله الشیخ جراح در معرض تهدید کوچاندن اجباری قرار دارند و برای ۱۲ خانواده شامل ۱۶۰ فلسطینی حکم تخلیه صادر شده است.

رژیم اشغالگر در ماه مارس ۱۲۰ حکم تخریب منازل فلسطینیان را صادر کرد که از میان آنها ۱۰۰ حکم تخریب تنها به محله «البستان» واقع در شهرک «سلوان» تعلق داشت. تصمیم تخلیه منازل هفت خانواده فلسطینی در محله «بطن الهوی» واقع در شهرک سلوان نیز تا دسامبر آینده به تعویق افتاد.

مقامات رژیم صهیونیستی در قدس شهرک سلوان را به ۱۲ محله تقسیم کرده‌اند که ۵۵ هزار فلسطینی در آنها زندگی می‌کنند که شش محله در معرض خطر تخریب منازل یا تصرف آن قرار دارند که از جمله آنها، محله البستان که شامل ۱۲۴ خانواده و ۱۵۰۰ تن و محله «بطن الهوی» شامل ۸۶ خانواده ۷۲۶ فلسطینی هستند./ ایسنا

کپی