اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
دبیر فراکسیون ورزش:

رویکرد مجلس نسبت به سجادی مثبت است

رویکرد مجلس نسبت به سجادی مثبت است

دبیر فراکسیون ورزش رویکرد مجلس نسبت به وزیر ورزش و جوانان را مثبت توصیف کرد و گفت: امیدواریم حمید سجادی با علمی که نسبت به ورزش دارد از پس چالش های وزارت ورزش بربیاید.

اسماعیل حسین زهی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا گفت: حمید سجادی هم ورزشکار و هم ورزش دوست است. او تنها وزیری است که از جنس ورزش بوده است. بعد از انقلاب اولین شخصی بود که ورزشکار در عرصه دو و میدانی بود و برای وزارت ورزش پیشنهاد شد.

نماینده خاش و میرجاوه با بیان اینکه سجادی آرای زیادی را از نمایندگان خواهد گرفت، گفت: وی یک زمانی معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای بوده و اَشنایی کامل با ورزش از جمله ورزش قهرمانی دارد. منتهی سجادی نباید تنها به ورزش قهرمانی توجه کند بلکه ورزش همگانی را باید در دستور کار  قرار دهد و توجه بیشتری به این عرصه داشته باشد.

وی تصریح کرد: وقتی فردی خود ورزشکار باشد و در مسابقات جهانی به مدال برسد و المپیکی باشد، درد و مشکلات جامعه ورزش را می داند و چنین فردی می تواند در عرصه ورزش موفقیتی حاصل کند.

حسینی زهی درباره مشکلات ورزش گفت: سالیان سال است که خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس مطرح است و باید این تیم ها به صاحبان اصلی خود بازگردند. بهتر است که تیم ها به بخش خصوصی داده شوند تا اتهامات اینکه وزیر پرسپولیسی یا استقلالی است، پایان یابد.

وی با اشاره به پرونده ویلموتس سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال تاکید کرد: در این پرونده رایی بر علیه فدراسیون فوتبال صادر شد و یک دوره اعتراض کردند که به جایی نرسید و باید از مشاوران خوبی استفاده می کردند اما خیلی عجله کردند و بدون تحقیق با سرمربی قرارداد بستند.

دبیر فراکسیون ورزش مجلس نهایی کردن خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس و پرونده ویلموتس را از اولویتهای وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان ذکر کرد و گفت: در ورزش قهرمانی ما در المپیک عملکرد ضعیفی داشتیم و کمترین موفقیت حاصل شد و آن دو طلا فرضی گرفته شد. پیش بینی هم نمی شد که برنز بگیریم.

وی رویکرد مجلس نسبت به سجادی را مثبت توصیف کرد و گفت: امیدواریم سجادی از پس  چالش های حوزه ورزش و جانان بربیاید و به یقین بیشتری رای اعتماد را خواهد گرفت.

حمید سجادی متولد سال ۱۳۴۸ در تهران و دانش‌آموخته دکترای تخصصی مدیریت و برنامه ریزی در رشته تربیت بدنی است.

او معاون امور ورزشی سازمان تربیت بدنی و معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در دولت دهم، عضویت در هیأت رئیسه و هیأت‌های مختلف فدراسیون دو و میدانی، مدیرعامل و عضو هیأت مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی سایپا، مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد کیش، عضو شورای عالی سیاست‌گذاری ورزش سیما، مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه آزاد و نایب رئیس کمیته تربیت بدنی بین دول یونسکو بود.

سجادی از قهرمانان ملی، المپین و مدال آور در مسابقات آسیایی رشته ورزشی دو و میدانی است که دارای سوابق علمی و آموزشی در حوزه ورزش بوده و ضمن تدریس رشته تربیت بدنی در دانشگاه‌های کشور تألیفات و مقالات متعدد ملی و بین المللی را در زمینه مدیریت ورزشی به رشته تحریر درآورده است./ایرنا

کپی