اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

وزیر پیشنهادی صمت دارای برنامه‌های راهبردی برای حل مشکلات است

وزیر پیشنهادی صمت دارای برنامه‌های راهبردی برای حل مشکلات است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: وزیر پیشنهادی صمت دارای برنامه‌های راهبردی برای حل مشکلات است و قطعا با رای اعتماد بالای مجلس شورای اسلامی، مسوولیت این وزارتخانه را برعهده می‌گیرد.

عزیزالله افضلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دکتر فاطمی امین به جهت حضور در مناصب مختلف تصمیم گیری و اجرایی و داشتن سابقه معاونت وزارتخانه های صنایع و معادن قطعا می تواند به عنوان مدیری استراتژیست و اجرایی وزارت صمت را متحول سازد.

وی گفت: روحیه جهادی، پشتکار و تخصص فاطمی امین در عرصه های صنعتی و اقتصادی پشتوانه محکمی برای عبور از شرایط سخت اقتصادی امروز است که باید مورد توجه نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین افزود: همچنین انگیزه بالا،شناخت گلوگاه ها و داشتن برنامه مدون در حوزه صمت با پیوست های همسو با اقتصاد کلان کشور و همچنین ارائه برنامه های راهبردی از جمله ویژگی های این وزیر جوان است.

افضلی گفت: مجلس شورای اسلامی قطعا با رای قاطع خود که البته با حساسیت بر برنامه های ارائه شده وزرای پیشنهادی صورت می گیرد در جهت حمایت از برنامه های کلان دولت اقدام خواهد کرد.

وی با اشاره به درخواست ها و مطالبات فعالان صنعتی و اقتصادی استان از این وزیر پیشنهادی، افزود: تفویض امور به استانها در حوزه اجرا به منظور تسریع و تسهیل در امر سرمایه گذاری در حوزه صنعت و پرداختن به موضوع خودروسازان و قطعه سازان استان، صنایع پتروشیمی و شیمیایی و بورس کالایی مثل سیمان و فولاد و اصلاح نظام توزیع که مهمترین مشکل در چرخه نظام اقتصادی بوده از جمله مطالبات فعالان اقتصادی و صنعتی استان از این وزیر پیشنهادی است.

سیدرضا فاطمی امین، متولد سال ۱۳۵۳ و دارای مدرک مهندسی الکترونیک، مهندسی سیستم‌های اقتصادی و اجتماعی (کارشناسی ارشد) و دکترای تخصصی مدیریت راهبردی دانش (در مرحله اخذ دانشنامه) است.

فاطمی امین تجربیات و سوابق اجرایی مهمی از جمله معاونت برنامه‌ریزی وزارت «صنعت، معدن و تجارت»، معاون برنامه‌ریزی توسعه و فناوری وزارت صنایع و معادن و عضو هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، مشاور وزیر و رییس ستاد تحول صنایع و معادن، مدیر عامل سازمان اقتصادی رضوی و مجری طرح نوسازی خودروهای فرسوده را دارد.

وی در کنار فعالیت‌های علمی و پژوهشی و سوابق اجرایی و مدیریتی مرتبط با حوزه صنعت و معدن، تألیفات متعددی در این حوزه دارد./ایرنا


 

کپی