اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

تحصیل پزشکی و مهندسی در بهترین دانشگاه های آلمان

تحصیل پزشکی و مهندسی در بهترین دانشگاه های آلمان

یکی از روش های مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت این کشور از طریق تحصیل است. متقاضیان میتوانند با اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور، اقدام به اخذ ویزا تحصیلی نمایند. کشور آلمان یکی از کشور های پیشرفته است که نظام آموزشی بسیار با کیفیتی را داراست.

همچنین دانشگاه های موجود در این کشور رتبه جهانی بالایی داشته و از سطح علمی مناسبی برخوردار هستند. علاوه بر تمامی این موارد، تحصیل رایگان در این کشور موجب شده است، به تعداد متقاضیان مهاجرت تحصیلی افزوده شود.

 

تحصیل در آلمان میتواند موجب اخذ اقامت دائم این کشور نیز شود. این در صورتی است که متقاضیان پس از فارغ التحصیلی، کار مناسبی را در این کشور پیدا کنند و ویزا تحصیلی خود را به ویزا کاری انتقال دهند و پس از چند سال کار در این کشور، میتوانند اقامت دائم آن را اخذ نمایند. مهاجرت به آلمان و اخذ ویزا این کشور، پیچیدگی های مخصوص به خود را داراست و هر فردی به تنهایی قادر به انجام کار های حقیقی و حقوقی آن نمی باشد. به همین منظور بهتر است که با انتخاب یک موسسه مهاجرتی معتبر، وکیل مناسبی را برای انجام کار های حقوقی انتخاب نمایید.

یکی از موسسات مهاجرتی معتبر که دارای مجوز رسمی و قانونی مهاجرت میباشد، برای مهاجرت تحصیلی آلمان موسسه مهاجرتی آوام است. این موسسه دارای 2 شعبه در تهران و شیراز می باشد و دارای سابقه درخشانی در زمینه مهاجرت به کشور های مختلف است. ما در این مقاله، به صورت جامع تحصیل در آلمان و تحصیل پزشکی در این کشور را شرح میدهیم تا شما عزیزان آگاهی لازم را برای مهاجرت تحصیلی به این کشور دارا باشید.

تحصیل در آلمان

آلمان کشوری است که از لحاظ اقتصادی قدرت زیادی دارد. این قدرت اقتصادی در آلمان موجب شده است که نرخ بیکاری در کشور بسیار پایین و نزدیک به 3 درصد باشد. همین امر موجب شده است که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه بتوانند کار مناسبی را پیدا کنند. نظام آموزشی در آلمان کاملا رایگان است و همین موضوع موجب محبوبیت آلمان در بین دانشجویان شده است. دانشجویان بین المللی با اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان میتوانند در این کشور مشغول به تحصیل شوند. تحصیل در آلمان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است.

لازم به ذکر است که بگوییم، متقاضیانی که قصد دارند در دانشگاه های دولتی آلمان به صورت رایگان تحصیل کنند باید مدرک زبان آلمانی در سطح C1 را دارا باشند. همچنین باید در آزمون ورودی دانشگاه نمره قبولی را کسب نمایند. لازم به ذکر است که بگوییم، متقاضیان ایرانی که در کنکور سراسری قبول شده اند نیازی به آزمون ورودی دانشگاه های آلمان ندارند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان نزدیک به 4 سال به طول می انجامد. متقاضیان جهت ورود به این دوره ها باید دارای دیپلم 12 ساله و مدرک زبان آلمانی باشند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان نزدیک به 2 سال به طول می انجامد. متقاضیان در این مقطع میتوانند هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی تحصیل نمایند. متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید دارای مدرک کارشناسی باشند. تحصیل در مقطع دکترا در آلمان، نزدیک به 3 تا 4 سال به طول می انجامد. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان، متقاضیان باید دارای سوپروایزر آلمانی باشند. همچنین باید رزومه تحصیلی قوی را داشته باشند تا بتوانند پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا را دریافت نمایند.

علاوه بر تمامی این موارد، متقاضیان باید دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد معتبری باشند. همچنین مدرک زبان انگلیسی و آلمانی نیز باید دارا باشند. کشور های خارجی برای جذب دانشجویان نخبه و باهوش، بورسیه های تحصیلی را قرار داده اند که واجدین شرایط میتوانند اقدام به دریافت آنها نمایند. این بورسیه های تحصیلی، هزینه تحصیل و زندگی دانشجویان را در کشور مقصد تامین میکند. جهت آگاهی بیشتر از شرایط تحصیلی میتوانید با موسسه معتبر آوام در ارتباط باشید.

 

---

 

تحصیل پزشکی در آلمان

آلمان یکی از کشور های صنعتی به شمار می آید که شرایط اقتصادی مناسبی را برای زندگی و کار داراست. همچنین وجود دانشگاه های برتر در این کشور که دارای رتبه جهانی هستند، نظر اکثر دانشجویان را جلب کرده است. علاوه بر این معتبر بودن مدارک اخذ شده از دانشگاه های این کشور در تمامی جهان موجب محبوبیت بیشتر این کشور نزد دانشجویان شده است. از دیگر مزایای تحصیل در این کشور، تحصیل رایگان است که در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی آلمان هم وجود دارد.

تحصیل رایگان، تنها در دانشگاه های دولتی این کشور است و متقاضیان برای ورود به دانشگاه های خصوصی باید شهریه آن را پرداخت نمایند. تحصیل در آلمان هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی امکان پذیر است؛ اما برای تحصیل در دانشگاه های دولتی متقاضیان باید مدرک زبان آلمانی دارا باشند. مدت زمان تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در آلمان نزدیک به 6  سال است.

رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کل جهان از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند، به همین علت رقابت بسیار سختی بین متقاضیان آن وجود دارد. متقاضیان تحصیل پزشکی در آلمان میتوانند به دو صورت به دانشگاه های پزشکی این کشور وارد شوند. در روش اول متقاضیان شرایط ورود مستقیم به دانشگاه های این کشور را ندارد. این دسته از متقاضیان باید دارای دیپلم 12 ساله با معدل 20 و دارای مدرک زبان آلمانی در سطح B1 باشند. همچنین باید در دوره های زبان آلمانی در این کشور شرکت نمایند و مدرک زبان خود را ارتقا دهند.

در روش دوم، متقاضیان شرایط ورود مستقیم به دانشگاه های پزشکی آلمان را دارا هستند. این دسته از متقاضیان باید مدرک زبان C1 را دارا باشند. این دسته از افراد نیازی ندارند در دوره های فاندیشن شرکت کنند؛ اما برای قبولی در آزمون ورودی این دوره ها میتواند کمک بسزایی به آنها کند. لازم به ذکر است که بگوییم، برای تحصیل پزشکی در کشور آلمان متقاضیان باید شرایط سنی خاصی را دارا باشند. متقاضیان تحصیل پزشکی برای اخذ پذیرش در دوره های زبان آلمانی و فاندیشن یا پذیرش مستقیم باید سن شان بالاتر از 30 نباید.

برای مطالعه مقاله تحصیل در آلمان برروی لینک زیر کلیک کنید:

https://avammigration.com/category/germany/study-in-germany/

 

کپی