اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

تزریق دوز تقویتی واکسن کرونا در کشورهای ثروتمند عامل افزایش مرگ‌های کرونایی در جهان

تزریق دوز تقویتی واکسن کرونا در کشورهای ثروتمند عامل افزایش مرگ‌های کرونایی در جهان

کارشناسان سلامت در آکسفورد هشدار دادند: تزریق دُز تقویتی واکسن کروناویروس در کشورهای ثروتمند موجب افزایش مرگ و میرهای ناشی از این ویروس در سایر نقاط جهان می‌شود.

رئیس گروه واکسن آکسفورد هشدار داد: اگر رهبران سیاسی کشورهای غربی مسئولیت خود در قبال بقیه بشریت نپذیرند و تزریق دُز تقویتی واکسن به مردم را به جای اهدای واکسن به دیگر مردم جهان در اولویت قرار دهند، بسیاری از مردم در سراسر دنیا بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست خواهند داد.

کارشناسان تاکید کردند: اکنون زمان کلیدی برای تصمیم گیران است. گسترش مقیاس تزریق دُز تقویتی واکسن در یک کشور ثروتمند، سیگنالی را به سایر کشورها ارسال می کند که تقویت کننده ها در همه جا مورد نیاز هستند. این امر بسیاری از دُزهای واکسن را از سیستم اهدای واکسن خارج می کند و در نتیجه بسیاری دیگر از مردم جان خود را از دست می دهند زیرا حتی امکان دریافت یک دُز واکسن را هم نداشته اند. گ م

اگر میلیون ها نفر به رغم فقدان تحقیقاتِ علمی موثق، دُز تقویتی واکسن را دریافت کنند، تاریخ دورانی را به یاد خواهد آورد که رهبران سیاسی تصمیم گرفتند در بزرگترین بحران جهان، مسئولیت خود در قبال بقیه بشریت را نپذیرند.

به گزارش روزنامه گاردین، انگلیس، آلمان و فرانسه از جمله کشورهایی هستند که تزریق دُز سوم واکسن کروناویروس را آغاز کرده یا برنامه ریزی هایی در این رابطه داشته اند و این درحالیست که سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرده است که خودداری از تزریق دُز تقویتی حداقل تا پایان ماه سپتامبر می تواند شکاف توزیع واکسن در میان کشورهای فقیر و غنی را از بین ببرد./ ایسنا 

 

 

 

 

کپی