اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰

توصیه پزشکان زن آلمان برای واکسیناسیون زنان باردار

توصیه پزشکان زن آلمان برای واکسیناسیون زنان باردار

رئیس اتحادیه پزشکان زنان آلمان با توجه به شیوع گونه دلتای کرونا به زنان باردار توصیه کرده که در برابر بیماری کووید ۱۹ واکسینه شوند.

کمیسیون دائمی واکسیناسیون آلمان تا کنون واکسینه شدن زنان باردار را فقط برای موارد خاص توصیه کرده بود.

اکنون کریستین آلبرینگ، رئیس اتحادیه فدرال پزشکان زنان در آلمان توصیه می‌کند که زنان باردار برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید۱۹ خود را واکسینه کنند.

آلبرینگ در این باره گفت: با توجه به گسترش گونه دلتای ویروس کرونا که از قدرت سرایت بسیار زیادی برخوردار است و بسیاری از زنان باردار را هم مبتلا کرده، انجمن‌های مرتبط با پزشکی زنان، واکسینه شدن قبل، در دوره بارداری و در دوران پس از زایمان را توصیه می‌کنند.

رئیس اتحادیه پزشکان زنان آلمان ابراز تاسف کرد که کمیسیون دائمی واکسیناسیون تا کنون واکسینه شدن در برابر ابتلا به بیماری کووید۱۹ را به همه زنان باردار و شیرده توصیه نکرده است.

این کمیسیون به تازگی اعلام کرده که هنوز مشغول ارزیابی داده‌های مربوط به واکسیناسیون زنان باردار است و این کار احتمالا تا پایان ماه اوت طول خواهد کشید.

در همین حال مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده روز چهارشنبه در دستورالعمل‌های به‌روز شده بهداشتی خود به زنان توصیه کرد که در دوران بارداری و پس از زایمان، خود را واکسینه کنند.

بر پایه بررسی‌های آژانس ملی بهداشت عمومی آمریکا، خطر ابتلای شدید به بیماری کووید۱۹ در میان زنان باردار در مقایسه با زنان دیگر بیشتر است و واکسیناسیون می‌تواند از آنها در برابر پیامدهای وخیم ابتلا به کرونا محافظت کند.

به گزارش دویچه وله، با وجود توصیه و تاکید صریح مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا درباره واکسینه شدن زنان هنگام بارداری و پس از زایمان، برخی کارشناسان در این کشور معتقدند که هنوز مطالعات مربوط به تاثیر واکسیناسیون بر زنان شیرده به نتیجه قطعی نرسیده است./ ایسنا

زنان باردار در چه صورت واکسن کرونا بزنند؟

کرونا در دوران بارداری چگونه ظاهر می‌‌شود؟

بارداران کرونایی چه عوارضی را تجربه می‌کنند؟

زنان باردار در برابر کرونا مقاوم‌تر هستند + فیلم

امکان ابتلای بیشتر و شدیدتر زنان باردار به کرونا

سبک زندگی مناسب بارداران در روزهای کرونازده

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

 

کپی