اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰

زنان باردار در چه صورت واکسن کرونا بزنند؟

زنان باردار در چه صورت واکسن کرونا بزنند؟

فوق تخصص مراقبت‌های ویژه بیمارستان مسیح دانشوری گفت: برخی واکسن‌های کرونا برای مادران باردار یا شیرده بلامانع و در دفترچه واکسن‌ها اعلام شده است.

دکتر بهروز فرزانگان در پاسخ به برخی سؤالات درباره کرونا در یک برنامه تلویزیونی گفت: بهتر است بانوان قبل از تزریق واکسن به واکسیناتور درباره بارداری خود اطلاع دهند.

وی درباره برخی ابهامات که گروه خونی در ابتلای فرد به کرونا تأثیر دارد؟ گفت: این موضوع هنوز ثابت نشده است شاید برخی گروه‌های خونی ابتلای بیشتری را نشان داده اند، اما بصورت علمی ثابت نشده و شاید تصادفی باشد.

وی همچنین درباره اینکه برخی شاید کرونا داشته باشند، اما آزمایش پی سی آر آن‌ها منفی باشد گفت: باید در گام اول تکیه برعلائم بالینی شود، تب، ضعف، تعریق و بیحالی و گلو درد تا موارد پیشرفته تنگی نفس علائم کروناست و باید آن را مد نظر داشت.

آقای دکتر فرزانگان در ادامه به این ابهام که برخی می‌گویند قبل تزریق واکسن باید آزمایش پی سی آر بدهیم اشاره کرد و گفت: اگر در تماس مستقیم با فردی که بیمار بوده و یا دارای علائم باشد باید قبل از واکسیناسیون آزمایش پی سی آر بدهد در غیر این صورت نیازی به آزمایش پی سی آر نیست، اما تأکید می‌شود هرگونه شبه سرماخوردگی باید کرونا تلقی شود مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

فوق تخصص مراقبت‌های ویژه بیمارستان مسیح دانشوری درباره مدت زمان بهبود حس بویایی و چشایی نیز گفت: بین ۳ تا ۶ هفته طول می‌کشد و شاید بهبود آن برای برخی بیشتر از زمان عنوان شده باشد./ صدا و سیما

آیا زنان باردار هم می‌توانند واکسن کرونا بزنند؟

زنان باردار و شیرده کدام واکسن کرونا را بزنند؟

یک توصیه آلمانی برای تزریق واکسن کرونا به زنان باردار

نظر کارشناسان امریکایی در مورد واکسیناسیون زنان باردار

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

 

کپی