اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

زیرساخت‌های منطقه گردشگری گوللی‌بلاغ بیله‌سوار تقویت می‌شود

زیرساخت‌های منطقه گردشگری گوللی‌بلاغ بیله‌سوار تقویت می‌شود

رئیس اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی بیله‌سوار مغان گفت: پروژه ایجاد زیرساخت برای منطقه گردشگری گوللی ‌بلاغ بیله‌سوار با ۲۰ میلیارد ریال اعتبار آغاز شد.

 فرنام حامد اظهارکرد: برای شروع پروژه زیرساخت منطقه گردشگری گوللی‌بلاغ اعتبارات موردنیاز از محل اعتبارات سفر ریاست‌جمهوری تامین شده و در حال حاضر شاهد اجرای آن هستیم.

او ادامه داد: در مجموع ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این پروژه در نظر گرفته شده است که اعتبار از سوی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تامین و اجرا توسط اداره راهداری شهرستان انجام می‌شود.

حامد ایجاد زیرساخت برای این منطقه گردشگری را زمینه‌ساز حضور هر چه بیشتر گردشگران در شهرستان دانست و افزود: این پروژه می‌تواند رونق هر چه بیشتر گردشگری در این منطقه را فراهم کند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری شهرستان بیله‌سوار در حوزه‌های مختلف همچون طبیعی و تاریخی بیان کرد: در کنار این ظرفیت‌ها با حمایت و پشتیبانی از محورهای نوین گردشگری در این شهرستان نظیر گردشگری کشاورزی، با توجه به ظرفیت‌های منطقه می‌توان زمینه برای رونق صنعت گردشگری در این منطقه را فراهم کرد.

بیله‌سوار مغان در ۱۶۵ کیلومتری شمال اردبیل و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است، تنها گمرک بین‌المللی استان در این شهرستان واقع است.

روزانه بیش از سه هزار مسافر آذری از طریق گمرک مرزی بیله سوار مغان بین ۲ کشور ایران و جمهوری آذربایجان تردد می‌کنند.

مزار سربازان گمنام ، تپه دمیرچی ، شهر کندویی روستای پتلقان ، درخت چنار ، شکارگاه‌های خروسلو ، قیز قلعه سی ، کشتزار های دانه‌های روغنی و غلات ، کاروانسرای مخروبه در منطقه شورگل خروسلو ، بازارچه مرزی و پارک تپه نرگس از آثار دیدنی بیله‌سوار مغان است.

طبیعت زیبا و بکر این منطقه در کنار آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری ، وجود گمرک ، پایانه ، بازارچه مرزی و بین‌المللی و تردد روزانه هزار و ۵۰۰ نفر اتباع آذری از جمله ظرفیت‌هایی است که می‌تواند در رونق گردشگری این منطقه موثر باشد./ایرنا

کپی