اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰
معاون اجرایی نیروی زمینی ارتش:

تغییرات ساختاری منجر به ارتقای تحرک نیروی زمینی ارتش شده است

تغییرات ساختاری منجر به ارتقای تحرک نیروی زمینی ارتش شده است

معاون اجرایی نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه با تغییر ساختاری در نیروی زمینی ارتش، یگان‌ها به سمت هدف محوری و تهاجم محوری تغییر ماهیت داده‌اند،گفت: نتیجه این تغییرات ساختاری " ارتقای تحرک " است که به وضوح در نیروی زمینی ارتش شاهد هستیم‌.

به گزارش  روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث شرفی در چهاردهمین همایش فرماندهان یگان‌های عمده این نیرو که در تهران و به صورت دورسخنی در سراسر کشور برگزار شد، با اشاره به تغییر ساختار و تهاجمی شدن یگان‌های نزاجا گفت: یگان‌های ما در گذشته تهدید محور بوده اند اما با تغییر ساختاری که در نیروی زمینی ارتش رخ داد یگان ها به سمت هدف محوری و تهاجم محوری تغییر ماهیت داده اند، نتیجه این تغییرات " ارتقای تحرک " است که به وضوح در نیروی زمینی ارتش شاهد هستیم .

سرتیپ شرفی با اشاره به موضوع مهم "دشمن شناسی"  تصریح کرد:  امروز موضوع دشمن شناسی بسیار اهمیت دارد، یعنی نحوه جنگیدن و روبرو شدن با دشمن را باید بطور ویژه تمرین کرده و چگونه تاکتیک ها را برابر تهدیدات دشمن انتخاب و بکار بگیریم.

معاون اجرایی نیروی زمینی ارتش، تنها عامل دفع تهدیدات را اقتدار دفاعی خواند و خاطرنشان کرد: آموزش ها باید دقبق، مفید و صد در صد کامل انجام شود تا بتواند نیاز های عملیاتی روز و قدرت دفاعی را افزایش دهد که الحمدلله این مهم در نیروی زمینی ارتش انجام می شود.

وی گفت: دشمنان انقلاب اسلامی به خوبی از قدرت نظامی ما با خبرند و از توانمندی دفاعی، پایمردی و استقامت ملت بزرگ ایران و نیروهای مسلح هراس دارند.

رشد و بالندگی یگان های نظامی نتیجه ارزیابی دقیق آنهاست

همچنین در این مراسم امیر سرتیپ دوم یدالله فرهادی فر معاون نیروی انسانی نیروی زمینی ارتش گفت: تشکیل کانون ارزیابی و رشد سرمایه های انسانی در ارتش جمهوری اسلامی ایران موجب بالندگی در تمامی سطوح یگان ها خواهد شد .

وی ادامه داد: تمرکز نیروی انسانی نیروی زمینی ارتش بر ارزیابی عملکرد کارکنان است که قطعا موحب رشد و بالندگی یگان ها و نیروها را به همراه خواهد داشت.

فرهادی‌فر با بیان اینکه امروز نیروها و کارکنان از روحیه بالای اعتقادی و رزمی برخوردار هستند تاکید کرد: امروز نیروی زمینی ارتش با داشتن نیروهای انقلابی و مومن با حضور در تمامی عرصه ها به ویژه در حفظ و حراست از مرزهای کشور بسیار موفق عمل کرده است.

معاون نیروی انسانی نزاجا تصریح کرد: کانون ارزیابی و رشد سرمایه های انسانی به فرماندهان کمک می کند تا نفرات برتر و شایسته شناسایی شوند و ارزیابی کارکنان و یگانهای نظامی، پیامد های بسیار مطلوب از جمله "رویش شایستگی ها" و "رشد و بالندگی یگان های نظامی" را به همراه خواهد داشت .

نیروی زمینی در اوج آمادگی است

امیر سرتیپ عباس فلاح معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش گفت: امروز موضوع فراگیری آموزش بسیار مهم و ارتباط مستقیم با افزایش توان دفای و رزمی یگان های نیروهای مسلح دارد.

وی با اشاره به تهدیدات دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افزود: قدرت دفاعی موضوع بسبار مهمی است، امروز بالا بودن قدرت دفاعی نیروهای مسلح موجب شده است تا دشمنان خیال تعرض به خاک مقدس ما را در سر نپرورانند .

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: نیروی زمینی ارتش در حال حاضر با داشتن نیروهای مومن و کارآمد در تمامی حوزه ها به خصوص هوانیروز، یگان پهپادی، توپخانه و ... در اوج آمادگی است./ایرنا

کپی