اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

آمادگی حضوری شدن مدارس در قزوین

آمادگی حضوری شدن مدارس در قزوین

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین اعلام کرد که آماده‌ایم در قزوین مدارس حضوری باشد.

حسنعلی اصغری با اشاره به بازگشایی مدارس تصریح کرد: با توجه به این‌که سیاست آموزش‌وپرورش بازگشایی حضوری مدارس است، تمهیدات لازم برای آموزش حضوری دانش آموزان فراهم‌شده و واکسیناسیون معلمان در دستور کار قرارگرفته است.

وی افزود: تاکنون ۱۴ هزار نفر از معلمان، کادر مدارس و کارکنان آموزش‌وپرورش استان قزوین واکسینه شدند و تا پایان هفته واکسیناسیون تمام معلمان و کادر مدارس استان انجام می‌شود؛ در واکسیناسیون محدودیتی وجود ندارد و کلیه نیروهای رسمی، حق‌التدریسی، خدماتی، همه معلمان مدارس دولتی و غیردولتی واکسن دریافت می‌کنند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین اظهار کرد: از اول مهرماه بازگشایی مدارس استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری صورت می‌گیرد؛ بااین‌حال ما تابع مصوبات ستاد مقابله با کرونا هستیم و اگر شرایط به‌گونه‌ای رقم بخورد که امکان بازگشایی حضوری نباشد آمادگی برگزاری کلاس‌ها به‌صورت آنلاین راداریم.

وی خاطرنشان کرد: همه همکاران به‌صورت فعال در حال آماده‌سازی مدارس هستند و تلاش می‌کنیم شرایط را برای حضور دانش آموزان در مدارس فراهم کنیم؛ ثبت‌نام دانش آموزان میان‌پایه به اتمام رسیده است و برخی از دانش آموزان که جابه‌جا شدند یا ورودی جدید هستند نیاز به مراجعات حضوری دارند که ثبت‌نام آن‌ها نیز در حال انجام است.

اصغری یادآور شد: به خانواده‌ها این اطمینان را می‌دهیم که اگر بازگشایی مدارس حضوری را اعلام می‌کنیم به‌صورت جدی جنبه‌های مختلف مربوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی را بررسی کردیم، خانواده‌ها بدون نگرانی دانش آموزان را به مدارس بفرستند، قطعاً اگر به این نتیجه برسیم که حضور دانش آموزان در مدرسه برای سلامت یا بهداشت‌شان مضر است از حضور دانش آموزان جلوگیری می‌کنیم.

وی با اشاره به فرارسیدن ماه محرم، یادآور شد: با توجه به هماهنگی صورت گرفته با سازمان تبلیغات اسلامی ما آمادگی داریم که فضای باز مدارس را در اختیار هیئت‌های مذهبی قرار دهیم، مدیران هیئت‌ها می‌توانند درخواست خود را به آموزش‌وپرورش ارائه دهند تا مدارس در اختیارشان قرار بگیرد.

/ایسنا

کپی