اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

آرامستان اصفهان در وضعیت بحرانی

آرامستان اصفهان در وضعیت بحرانی

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان از آماده باش همه کارکنان آرامستان های اصفهان خبر داد.

احمدرضا مرادی با بیان این مطلب، اظهار کرد: آنچه که در روزهای اخیر شاهد آن هستیم افزایش بی‌سابقه تعداد متوفیان ناشی از کرونا است که غم و مصیبت جانکاهی را برای خانواده‌های اصفهانی به دنبال داشته است. تدفین غریبانه و خداحافظی تلخ با متوفیان کرونایی و غم ناشی از آن، ممنوعیت برگزاری مجالس ترحیم و ده ها مشکل دیگر اتفاقاتی است که همه در سایه تلخ اپسدمی کرونا در حال رخ دادن است.

وی افزود: شرایط بحرانی اخیر نشان دهنده روزهایی غم بار و دردناکی است که شاید هیچگاه تصور آن را نمی کردیم.

مدیرعامل سازمان آرمستان های شهرداری اصفهان با اعلام اینکه تمام کارکنان و خادمان آرامستان ها به حالت آماده‌باش درآمده اند و با تلاش و کوششی وصف ناپذیر، مسئولیت انجام آیین‌های خاکسپاری متوفیان را عهده‌دار هستند، گفت: افزایش تعداد متوفیان باعث شده خادمان آرامستان در شرایطی بسیار سخت و دلهره آور در شیفت های اضافی و اضطراری نسبت به تغسیل، تکفین و تدفین متوفیان کرونایی اقدام و به امور متوفیان رسیدگی کنند.

وی تاکید کرد: اگر این شرایط ادامه یابد، قطعا در آینده های نزدیک دچار مشکل شده و با بحران جدی مواجه خواهیم شد.

مرادی خاطرنشان کرد: سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان باتوجه به افزایش مرگ و میرهای ناشی از کرونا و بروز شرایط بحرانی وظیفه خود می‌داند به همه همشهریان هشدار دهد با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و عدم حضور در تجمعات به کمک و یاری کادر درمان و خادمان خود در آرامستان ها شتافته و از هرگونه بی توجهی و سهل انگاری که زمینه ابتلاء و یا از دست دادن تعداد دیگری از هموطنانمان را فراهم کند به صورت جدی خودداری کنند. 

 به نقل از روابط عمومی سازمان آرمستان های شهرداری اصفهان، مدیرعامل سازمان آرمستان های شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: بی شک همکاری و همراهی همشهریان باعث می‌شود سایه شوم مرگ کرونایی از سر این سامان برچیده شود و بیش از این شاهد غم و رنج و درد هم وطنانمان نباشیم

/ایسنا

کپی