اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

رئیس بیمارستان میبد: پذیرای بیماران غیراورژانسی نیستیم

رئیس بیمارستان میبد: پذیرای بیماران غیراورژانسی نیستیم

رئیس بیمارستان میبد تاکید کرد که نمیتوانند بیماران غیراورژانسی را پذیرش کنند.

دکتر «محمد هادی فرحزادی» با اشاره به افزایش تعداد بستری بیماران مشکوک به کرونا در این بیمارستان، گفت: موج جدیدی که همشهریان با آن درگیر شده‌اند، بسیار خطرناک و انتقال آن سریع‌تر است و به همین منظور برای  استفاده بهینه از نیروی پرستاری موجود به طور موقت پذیریش بیماران غیراورژانس را متوقف کرده‌ و اعمال جراحی غیراورژانسی را به تعویق انداخته‌ایم.

فرحزادی علت اصلی لغو عمل‌های جراحی غیر اورژانسی را مدیریت تخت‌های موجود دانست و گفت: به ناچار مجبور به لغو عمل های جراحی شده‌ایم تا با کمبود تخت برای بیماران کرونایی مواجه نشویم.

وی افزود: برای راه‌اندازی بخش جدید بستری کرونا، منتظر ترخیص بیمارانی هستیم که قبلاً جراحی شده‌اند تا بتوانیم جوابگوی بیماران کرونایی جدید  باشیم.

رئیس بیمارستان میبد با بیان این‌که میبدی‌ها هشدارهای کرونایی را جدی نگرفته‌اند، گفت: هر روز شاهد مراجعه تعداد زیادی از همشهریان به بخش اورژانس بیمارستان هستیم لذا تصمیم‌گیری در مورد ارائه خدمات پاراکلینک و فعالیت کلینیک تخصصی در روزهای آینده بر اساس تعداد بیماران مشکوک به کرونا و وضعیت کلی شهرستان از نظر همه‌گیری انجام می‌شود.

وی از فوت دو بیمار مبتلا به کرونا در این بیمارستان طی سه روز گذشته خبر داد و گفت: هم‌اکنون پنج بیمار بد حال مبتلا به کرونا در بیمارستان میبد بستری هستند.

فرحزادی تاکید کرد: برای تامین اکسیژن مورد نیاز اقداماتی  انجام و تمهیدات لازم اندیشیده شده است که امیدواریم با کمترین مشکلاتی این موج را هم کنترل کنیم.

به نقل از روابط عمومی بیمارستان امام جعفر صادق  میبد، این مسئول در پایان نیز از کاهش شدید رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح شهرستان اظهار تاسف کرد و گفت: متاسفانه شهروندان هشدارها را جدی نمی‌گیرند و نسبت به ویروس کرونا بی‌تفاوت عمل می کنند که اگر این روند پیش رود باید منتظر خبرهای بدی باشیم.

/ایسنا

کپی