اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

دستگیری سارقان باربری های جنوب تهران

دستگیری سارقان باربری های جنوب تهران

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از انهدام باند سارقان باربری های جنوب تهران خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین ، سردار "علیرضا لطفی" اظهار کرد: شانزدهم  تیرماه  امسال صاحب باربری در میدان شوش با پلیس تماس گرفت و از سرقت باربری اش خبر داد و بدنبال اعلام خبر تیم تحقیق وارد عمل شده و راهی محل شدند.
وی عنوان کرد: مرد میانسال که نگهبان بنگاه باربری بود در تحقیقات گفت، ساعت ۳ نیمه شب بود که چند مرد جوان از در بنگاه باربری بالا آمده و با ورود به محل باربری دست و پای مرا بستند. آنها به سراغ وسایل داخل باربری که شامل چندین تخته فرش، جاروبرقی و وسایل موتورسیکلت به مبلغ بیش از 10  میلیارد ریال بود را سوار نیسان کرده و به سرقت بردند. بعد از رفتن آنها، من همچنان دست و پا بسته بودم تا اینکه ساعت ۸ صبح صاحب باربری آمد و دست و پایم را باز کرد.
وی عنوان کرد: کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی پایتخت در حین تحقیقات پلیسی با شکایت های مشابه دیگری مواجه شدند که در تمامی آنها، سارقان از دیوار یا در باربری وارد شده و پس از بستن دست و پای نگهبان اقدام به سرقت کرده اند.
سردار لطفی ابراز داشت: در ادامه تحقیقات هویت متهمان که تعدادی از آنها سابقه سرقت از اماکن را داشتند شناسایی شده و در ۶ عملیات جداگانه ۶ متهم این پرونده بازداشت شدند.
این مقام ارشد انتظامی افزود: متهمان در ادامه تحقیقات به جرم خود اعتراف کرده اظهار داشتند،  ما همشهری هستیم و به خاطر بدهی تصمیم گرفتیم سرقت کنیم. با گشت زنی در محله های شوش و اطراف آن، باربری هایی که فاقد دورببن های مداربسته بودند را شناسایی کرده و سرقت های شبانه را انجام می دادیم. وسایل سرقتی را هم در گاوداری یکی از دوستانمان یا خانه ای در تهران تخلیه می کردیم تا در فرصت مناسب به فروش برسانیم‌.
وی ادامه داد: با اعتراف متهمان به سرقت های سریالی، آنها برای شناسایی سرقت های احتمالی و مال باختگانشان به دستور قضائی در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی قرار گرفتند.
سردار لطفی در پایان از شهروندان خواست:  شاکیانی که به این شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته اند برای اعلام شکایت به اداره پنجم پلیس آگاهی پایتخت مراجعه کنند.

کپی