اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰

عوارض واکسن کرونا تا چند روز ادامه دارد؟

عوارض واکسن کرونا تا چند روز ادامه دارد؟

پزشک متخصص بیماری‌های عفونی درباره مدت زمان بروز عوارض واکسن کرونا، توضیحاتی ارائه داد.

دکتر شیرین افهمی درباره اینکه که تا چند روز پس از تزریق واکسن کرونا ممکن است عوارض واکسن بروز پیدا کند، گفت: حدوداً تا سه روز پس از تزریق واکسن کرونا، علائم تب، درد محل تزریق، احساس سرماخوردگی، کسالت و ... طبیعی است.

این متخصص افزود: اگر این علائم بیشتر از سه روز ادامه پیدا کند باید فرد به پزشک مراجعه کند، زیرا ممکن است کسی به کرونا مبتلا شده باشد و از ابتلای خود خبر نداشته باشد و واکسن را در مرحله اول ابتلایش به کرونا تزریق کرده باشد و چند روز پس از تزریق واکسن علائم بیماری‌اش بروز پیدا کند.

دکتر افهمی افزود: به همین دلیل گفته می‌شود که بروز عوارض در پی تزریق واکسن کرونا به طور معمول تا سه روز پس از تزریق، طبیعی است و اگر بیشتر از آن شود نمی‌توان آن را به تزریق واکسن مربوط دانست و باید فرد از لحاظ ابتلا به کرونا بررسی شود؛ درواقع اگر علائم تب و سرماخوردگی و ... بیش از سه روز طول بکشد، می‌توان گفت که این بروز علائم به واسطه تزریق واکسن کرونا نیست بلکه به دلیل همزمانیِ تصادفی شروع علائم ابتلا به کرونا با تزریق واکسن است.

احتمال بروز لخته خون پس از تزریق واکسن آسترازنکا چه قدر است؟

متخصص بیماری‌های عفونی ادامه داد: لخته خون، عارضه معمول واکسن‌های کرونا نیست و در واکسن آسترازنکا به ازای هر یک میلیون دوز، ممکن است در ۶ نفر از افراد لخته خون رخ دهد که به همین منظور بهتر است افرادی که این این واکسن را تزریق می‌کنند تا چهار هفته پس از تزریق، تحت نظر و پایش از نظر "ترمبوز" باشند./  صدا و سیما

یک نسخه تغذیه‌ای تمام و کمال برای قبل و بعد از دریافت واکسن کرونا

مبتلایان به آلرژی قبل از دریافت واکسن کرونا با پزشک مشورت کنند

برای پیشگیری از عوارض واکسن کرونا هیچ دارویی نخورید

آیا تزریق واکسن کرونا باعث مرگ دریافت‌کنندگان می‌شود؟

آیا سن و جنسیت عوارض واکسن کرونا را تعیین می‌کنند؟

۴۸ ساعت قبل از دریافت واکسن کرونا مسکن نخورید

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
 

 

کپی