اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰

۲۱ دستگاه ماینر استخراج ارز دیجیتال در زاهدان کشف شد

۲۱ دستگاه ماینر استخراج ارز دیجیتال در زاهدان کشف شد

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف تعداد ۲۱ دستگاه ماینر استخراج غیرمجاز ارز دیجیتال در بازرسی از یک واحد صنفی در زاهدان خبر داد.

سردار احمد طاهری در زاهدان اظهار داشت: در پی گزارش واصله مبنی بر استفاده غیرمجاز از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال در یک واحد صنفی در شهر زاهدان، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس استان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پس از حصول اطمینان از موضوع با هماهنگی قضائی به محل اعزام و در بازرسی محل تعداد 21 دستگاه ماینر قاچاق که به صورت مخفیانه راه اندازی و در حال استخراج ارز دیجیتال بودند را به همراه 12 دستگاه بی‌سیم دستی فاقد مجوز کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش دستگاه‌ های کشف شده را بالغ بر دو میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، گفت: در این رابطه یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

سردار طاهری اظهار داشت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان‌های میرجاوه و زابل در عملیات هماهنگ و همزمان با پشتیبانی اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، از فعالیت یک باند قاچاق مواد افیونی، که قصد جا به جایی محموله مواد افیونی از شهرستان های مذکور به عمق کشور را داشتند مطلع و انهدام این باند را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: تیم های عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر این دو شهرستان طی چند روز رصد و کنترل تحرکات اعضای این باند سرانجام روز گذشته قاچاقچیان را که قصد انتقال و جابجایی موادمخدر در حوالی یکی از روستاهای منطقه و از محل دپوی خود در ارتفاعات روستا را داشتند، روئیت و به آنها دستور ایست دادند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سوداگران مرگ که خود را در چنگال قانون می دیدند ، قصد فرار از محل را داشتند که با سرعت عمل ماموران انتظامی زمین گیر و هر سه قاچاقچی به همراه یک دستگاه تلفن همراه، یک عدد کیف حاوی مدارک دستگیر شدند. در این عملیات و در بازرسی از محل دپوی قاچاقچیان مقدار 285 کیلو گرم مواد افیونی از نوع تریاک و 53 کیلوگرم مرفین کشف شد.

وی با اشاره به معرفی افراد دستگیر شده به مراجع قضائی، خاطر نشان کرد: سبزپوشان نیروی انتظامی با تمام توان در گلوگاه ها و ورودی های مواد مخدر در سطح استان حضوری فعال دارند و در راه مبارزه با قاچاق این مواد خانمان سوز از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.تسنیم 

 

کپی