اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰

درخواست جانشین ناجا برای قصاص عامل شهادت مامور پلیس پایتخت

درخواست جانشین ناجا برای قصاص عامل شهادت مامور پلیس پایتخت

سردار قاسم رضایی در حاشیه مراسم تشییع پیکر عبدالجبار مختوم‌نژاد، سرباز نیروی انتظامی که درگیری با یکی از اشرار به شهادت رسید ، با حضور در جمع خبرنگاران گفت: دستگاه قضا حامی نیروی انتظامی است، و انچه مامور پلیس انجام می‌دهد مطالبه قانونی است.

وی ادامه داد: همین قانون اجازه نمی‌دهد که فردی بخواهد حین ماموریت یک پلیس، به مامور او تعرضی کند. اما متاسفانه برخی اوقات افرادی هستند که مفهوم و عمق قانون را درک نمی‌کنند.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به شهادت این سرباز پلیس گفت: یک شرور سرباز ما را به شهادت رساند، انتظار و مطالبه قانونی مردم این است که اگر فردی به مامور پلیس تعدی یا تعرضی کرد، قانون در موردش اجرا شود و اگر به یک مامور حین وظیفه تعرض شد، قاطع و محکم با فردی تعدی‌گر برخورد شود.

وی با تاکید بر اینکه نباید از این اتفاقات عبور کرد، اظهارکرد: قانون، نحوه برخورد با قانون‌شکنان را تعیین کرده و باید بر اساس همان و با سرعت‌العمل با قاتل شهید مختوم‌نژاد برخورد شود. خواسته ما قصاص مجرم و در همان محل جنایت است.

رضایی درباره تجهیز ماموران و سربازان نیروی انتظامی به تجهیزات گفت: ماموران ما امروز در حد مطلوب از تجهیزات استفاده می‌کنند اما به طور مثال در مورد شهادت این سرباز، قاتل از تیزی استفاده و از ترحم مامور مبنی بر رعایت حقوق شهروندی سوءاستفاده کرد که این موضوع به دلیل کمبود تجهیزات نیست.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه نیروی انتظامی‌ ماموریتی گسترده و سنگین دارد گفت: امکانات موجود تناسبی با این ماموریت گسترده و وسیع ندارد که باید در کلان به آن رسیدگی شود.

 

کپی