اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی
بازیکنان جوانی که در لیگ بیستم درخشیدند

ستاره‌هایی برای آینده

ستاره‌هایی برای آینده
هیوا مافی

بی‌شک با یک نگاه گوشه چشمی به فهرست سوپراستار‌ها و مهره‌های کارساز لیگ بیستم می‌توان به این باور رسید که تمام چهره‌هایی که خوش درخشیدند و به معنای واقعی به داد تیم‌شان رسیدند، پا به سن گذاشته بوده‌اند و موفقیت‌شان هیچ جای بهت و سؤالی را برای ما نگذاشته است.

نام‌هایی چون سجاد شهباززاده، حامد لک، سروش رفیعی، احمد نوراللهی، محمد عباس‌زاده و... که اغلب آنها پا به دهه سوم زندگی خود گذاشته‌اند. با اینکه همه این آمار و فکت‌ها و تحلیل‌ها سندهای معتبری است بر کم‌شگفتی ‌بودن بیستمین کارزار لیگ، اما بی‌انصافی است تا درخشش برخی جوانان خوش آتیه را ندیده بگیریم و در این گزارش به برخی از آنها پرداخته‌ایم.

یاسین سلمانی؛ جوان قابل اتکای سپاهان

به نظر می‌رسد این جوان ۱۹ ساله گرگانی شرایط لازم برای ستاره شدن را دارد. این ‌هافبک میانی در این فصل در 260 دقیقه ۴ گل زد و 2 پاس گل داد تا جواب اعتماد محرم نویدکیا را بدهد و به یک مهره قابل اتکا در سپاهان تبدیل شود.

عارف آقاسی؛ مدافع آچار فرانسه

آچار فرانسه جواد نکونام در این فصل در تمام پست‌های خط دفاعی بازی کرد و به تیم ملی هم دعوت شد تا نامش در این لیست قرار بگیرد. او با آمدن به جمع قرمزهای خوزستان دوباره در مسیر پیشرفت قرار گرفت و توانست خود را به عنوان یکی از ستاره‌های فولاد مطرح کند.

مهدی تیکدری؛ مورد توجه اسکوچیچ

تیکدری فصل قبل معمولی بود اما این فصل درخشان ظاهر شد تا جایی که اسکوچیچ را مجاب به دعوت وی کرد. این مدافع راست ۲۴ ساله تراکتور، در ۲۱ بازی لیگ ۲ گل زد و دو پاس گل داد و در لیگ قهرمانان آسیا هم یکی از عوامل اصلی صعود تراکتوری‌ها بود.

ابوالفضل جلالی؛ ملی‌پوش شد

جلالی دو فصل قبل از تیم امید سایپا به تیم بزرگسالان این تیم پیوست، کم کم به بازیکن فیکس تیمش تبدیل شد. این بازیکن ۲۲ ساله و آملی در 20 بازی که به میدان رفته یک گل زده و 2 پاس گل داد. عملکرد او باعث شد حتی اسکوچیچ او را به تیم ملی دعوت کند و یک بازی ملی را هم مقابل سوریه در کارنامه دارد.

محمدحسین اکبرمنادی؛ گلر آینده‌دار

فرزند باشگاه سایپا در لیگ بیستم یکی از خوب‌هایی بود که اگر ترافیک دروازه‌بان‌های خوب نبود، می‌توانست ملی‌پوش شود. درخشش این گلر ۲۵ ساله و ۱۸۸ سانتیمتری اهل دورود  از همان بازی اول مقابل پرسپولیس شروع شد و تا همین بازی‌های آخر لیگ هم ادامه داشت.

بیشتر بخوانید:

مرگ هوادار نوجوان پرسپولیس در شب قهرمانی/ سقوط از طبقه چهارم ساختمان مجاور ورزشگاه

کپی