اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰

مجموع قربانیان کرونا در جهان از ۴ میلیون نفر گذشت/ اینفوگرافیک

مجموع قربانیان کرونا در جهان از ۴ میلیون نفر گذشت/ اینفوگرافیک
گرافیک: پدرام آقایی

مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۹۹ میلیون و ۲۳ هزار و ۳۹۸ نفر رسیده، مرگ چهار میلیون و ۲۴۰ هزار و ۴۰۶ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده و همچنین ۱۷۹ میلیون و ۶۳۲ هزار و ۶۴۶ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۳۵.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۶۲۹ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۱.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۹.۹ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۵۶ هزار و هند با بیش از ۴۲۴ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
 

#

نام کشور

مجموع مبتلایان

مجموع قربانیان

۱

ایالات متحده

۳۵,۷۶۸,۹۲۴

۶۲۹,۳۸۰

۲

هند

۳۱,۶۹۵,۹۵۸

۴۲۴,۸۰۸

۳

برزیل

۱۹,۹۳۸,۳۵۸

۵۵۶,۸۸۶

۴

روسیه

۶,۲۸۸,۶۷۷

۱۵۹,۳۵۲

۵

فرانسه

۶,۱۴۶,۶۱۹

۱۱۱,۸۸۵

۶

انگلیس

۵,۸۸۰,۶۶۷

۱۲۹,۷۱۹

۷

ترکیه

۵,۷۴۷,۹۳۵

۵۱,۴۲۸

۸

آرژانتین

۴,۹۳۵,۸۴۷

۱۰۵,۷۷۲

۹

کلمبیا

۴,۷۹۴,۴۱۴

۱۲۰,۹۹۸

۱۰

اسپانیا

۴,۴۴۷,۰۴۴

۸۱,۴۸۶

 


براساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۵۹ هزار قربانی تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۳۱ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، ایران، آلمان، اندونزی، لهستان، مکزیک، آفریقای جنوبی، اوکراین، پرو، هلند، جمهوری چک، عراق، شیلی، فیلیپین، کانادا، بنگلادش،مالزی، بلژیک، سوئد، رومانی و پاکستان نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.
 

اینفوگرافیک / آمار کرونا در جهان تا ۱۱ مرداد

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان، تا صبح دوشنبه (۱۱ مرداد) به بیش از ۱۹۹ میلیون و ۲۲ هزار نفر رسید و تعداد قربانیان این ویروس نیز از چهار میلیون و ۲۴۰ هزار نفر فراتر رفت. در حال حاضر آمریکا با بیش از ۳۵ میلیون و ۷۶۸ هزار مبتلا، از نظر تعداد مبتلایان به این ویروس در رده اول قرار دارد و کشورهای هند، برزیل و روسیه در رده‌های دوم تا چهارم هستند. ایران نیز از نظر تعداد مبتلایان کووید-۱۹ هم‌اکنون در رده دوازدهم قرار دارد.


 

در این اینفوگرافیک برگرفته از  داده‌های worldometers، آمار ۱۵ کشور اول جهان را از نظر تعداد مبتلایان و تازه‌ترین آمار کلی جهان درمورد ویروس کرونا مشاهده می‌کنید./ ایسنا 

شمار مبتلایان، قربانیان و بهبودیافتگان کرونا در جهان تا امروز

شمار مبتلایان کرونا در جهان از مرز ۱۹۸ میلیون نفر گذشت

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
کپی