اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

شیوع بی‌سابقه کرونا در ژاپن/ افزایش نارضایتی‌ها از برگزاری مسابقات المپیک

شیوع بی‌سابقه کرونا در ژاپن/ افزایش نارضایتی‌ها از برگزاری مسابقات المپیک

رکورد آمار مبتلایان روزانه به بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» در ژاپن در حالی با شناسایی ۱۰ هزار مورد جدید شکسته شد که نارضایتی عمومی از برگزاری رقابت‌های المپیک توکیو افزایش یافته است.

تنها در روز جمعه نتیجه تست کرونای ۳۳۰۰ نفر در توکیو، میزبان بازی‌های المپیک مثبت بود. مقامات ژاپن در واکنش به افزایش شیوع ویروس کرونا در چهار ناحیه جدید که بیشتر آنها حومه توکیو را در بر می‌گیرد وضعیت اضطراری اعلام کردند.

از سوی دیگر نزدیک به نیمی از ظرفیت بیمارستان‌های توکیو پر شده است و برخی از بیمارستان‌ها دیگر امکان پذیرش بیمار جدید ندارند. بیش از ۱۰ هزار نفر نیز در پایتخت ژاپن به دلیل ابتلا به «کووید ۱۹» یا تماس با یک فرد مبتلا، در منازل یا هتل‌ها قرنطینه شده‌اند.

شینگ لی تور، خبرنگار ژاپنی که رقابت‌های المپیک را پوشش می‌دهد درباره نارضایتی شهروندان از برگزاری مسابقات می‌گوید: «مردم فقط می‌خواهند که بازی‌ها تمام شود زیرا همه این تدابیر اضطراری اعلام شده سرشار از ناهمگونی و بی‌عدالتی است.

مردم اساسا با میزبانی رقابت‌ها مخالف بودند زیرا احساس می‌کنند که به ضرر یک آدم عادی در کوچه و خیابان است.»

با این وجود برگزارکنندگان رقابت‌ها و کمیته بین‌المللی المپیک بر این باور هستند که تدابیر اتخاذ شده و ایجاد حفاظ بهداشتی به دور دهکده المپیک نتیجه بخش بوده است.

رقابت‌های المپیک توکیو در حالی که این مسابقات هنوز پایان هم نیافته، به پرخرج‌ترین دورۀ این رقابت‌ها تبدیل شده است.

ژاپن تاکنون ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار خرج برگزاری این رقابت‌ها کرده است. این در حالی است که درآمد حاصل از برگزاری بازی‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا احتمالا بسیار کمتر از پیش بینی‌ها خواهد بود.

تاکنون ۲۷ درصد از جمعیت ژاپن به طور کامل در برابر بیماری «کووید ۱۹» واکسینه شده‌اند./ یورونیوز 

جمع‌آوری بزاق در ژاپن رکورد زد/ بررسی کرونایی ۵۰۰ لیتر بزاق در المپیک توکیو

المپیک توکیو زمینه‌ای برای ظهور گونه‌ جدید کرونا

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

کپی