اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

انهدام باند سارقان موتورسیکلت در اراک

انهدام باند سارقان موتورسیکلت در اراک

باند چهار نفره سارقان و فروشندگان موتورسیکلت‌های سرقتی در شهرستان اراک دستگیر شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی از شناسایی و دستگیری باند چهار نفره سارقان و فروشندگان موتورسیکلت‌های سرقتی و کشف ۱۲ فقره سرقت از آنان در شهرستان اراک خبر داد.

سرهنگ کارآگاه " کامیار چهری " در تشریح این خبر گفت: به دنبال کسب خبری مبنی بر فعالیت افرادی در زمینه فروش موتورسیکلت‌های سرقتی و بدون مدارک قانونی در روستا‌های اطراف شهرستان اراک، شناسایی و دستگیری سارقان و کشف اموال مسروقه در دستور کار تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

او افزود: کارآگاهان با توجه به شگرد سرقت‌های انجام شده و سرنخ‌های موجود به دو فرد سابقه دار در این زمینه مظنون شده و پس از هماهنگی با دستگاه قضائی آن‌ها را تحت نظر قرار داده و پس از انجام تحقیقات و مراقبت‌های میدانی، موفق به دستگیری آن‌ها در مخفیگاهشان شدند.

سرهنگ چهری یادآور شد: سارقان در روند بازجویی‌های تخصصی پلیس و با مشاهده مستندات و مدارک قانونی، چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشته و به سرقت ۱۲ دستگاه موتورسیکلت در شهرستان اراک و فروش آن‌ها به دیگر همدستانشان اعتراف کردند.

او به شناسایی و دستگیری دو نفر از همدستان سارقان مذکور که در خرید موتورسیکلت‌های سرقتی با آن‌ها همکاری داشتند اشاره و اظهار داشت: در بازرسی مأموران از مخفیگاه خریداران موتور سیکلت‌های سرقتی، چهار دستگاه موتورسیکلت سرقتی کشف و با شناسایی مالباختگان به آن‌ها تحویل داده شد.

رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی در پایان با تأکید بر رعایت نکات ایمنی از سوی شهروندان و استفاده آن‌ها از تجهیزات ایمنی مناسب برای ایمن سازی وسایل نقلیه خود اظهارداشت: متهمان دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شدند.صدا وسیما 

کپی