اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

رستورانی که به دلیل کمبود نیروی کار روبات استخدام کرد

رستورانی که به دلیل کمبود نیروی کار روبات استخدام کرد

به دلیل کمبود نیروی انسانی رستورانی در کالیفرنیا یک روبات مجهز به فناوری های مختلف را به کار گرفته تا به مشتریانش سرویس رسانی کند.

 رستورانی در ایالت کالیفرنیا آمریکا از یک روبات برای خدمت رسانی به مشتریانش استفاده می‌کند زیرا به دلیل بحران کمبود کارگر در آمریکا قادر به استخدام نیروی انسانی نیست.

آنا اورتیز مدیر عامل «Sugar Mediterranean Bistro» در این باره می‌گوید ما برای افرادی که حاضر باشند کار کنند، با چالش روبرو شده‌ایم و کارمند کافی برای ارائه سرویس به مشتریان در رستوران نداریم.

روباتی که در این رستوران خدمت می‌کند توسط شرکت «ریچ تک ربوتیک» ساخته شده و «ماترادی» نام دارد. این روبات می‌تواند درهای آشپزخانه را باز کند، و غذاها را از آنجا به میز مشتریان برساند.

روبات مذکور از فناوری‌های مختلف از جمله لیدار استفاده می‌کند تا بتواند محیط اطراف خود تا مسافت ۲۰۰ فوتی را شناسایی کند. به این ترتیب ماترادی می‌تواند ۴ سینی غذا و بشقاب را به مشتریان رستوران برساند.

البته این گارسون روباتیک نمی‌تواند با مشتریان حرف بزند اما می‌تواند با چند جمله با آنها ارتباط برقرار کند. به گفته اورتیز این روبات قرار نیست جایگزین کارگرهای انسانی شود./مهر

کپی