اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

مبتلایان به آلرژی قبل از دریافت واکسن کرونا با پزشک مشورت کنند

مبتلایان به آلرژی قبل از دریافت واکسن کرونا با پزشک مشورت کنند

متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری گفت: مبتلایان به واکنش‌های آنوفلاکسی (آلرژیک) شدید و فوری قبل از تزریق واکسن کرونا باید با پزشک مشورت کنند.

عاصفه عباس‌زاده افزود: برخی از این واکنش‌ها به دنبال مصرف برخی مواد غذایی همچون صدف‌ها بروز می‌کند، در این صورت منع مصرف برای واکسن کووید۱۹ وجود نخواهد داشت اما این دسته از گروه‌های جمعیتی ۳۰ دقیقه پس از تزریق واکسن کرونا باید تحت نظر باشند.

عباس‌زاده توضیح داد: در واکنش‌های آنوفلاکسی شدید، بیمار نیازمند تزریق آمپول اپی‌نفرین است و گاه بستری می‌شود. واکنش آلرژیک فوری نیز چهار ساعت پس از تزریق واکسن اتفاق افتاده و عمدتا شامل کهیر، تورم و تنگی نفس است.

این متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری تاکید کرد: واکنش‌های آنوفلاکسی (آلرژیک) شدید و فوری که به دنبال تزریق واکسن بروز می‌کند، مستلزم منع مصرف واکسن کووید است.

عباس زاده گفت: برخی افراد به بعضی از حیوانات، محیط‌ها و مواد خوراکی آلرژی دارند. این گروه‌ واکسن کرونا را دریافت می‌کنند، اما قبل از تزریق با متخصصان آسم، آلرژی و ایمونولوژی مشورت کنند.

وی یادآور شد: برخی مواد نگهدارنده در واکسن‌ها از جنس مواد حساسیت‌زا بوده و بنابراین اشخاص مستعد حساسیت باید تست‌های اختصاصی قبل از تزریق واکسن را بگذرانند./ ایرنا

آلرژی فصلی با کرونا فرق دارد

عوارض واکسن کرونا را بشناسید

چه کسانی در اولویت دریافت واکسن کرونا هستند؟/واکسن کرونا در بازار سیاه تقلبی است

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
 

 

کپی