اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
سازمان نظام پزشکی مشهد خواستار مسدود شدن تمامی ورودی و خروجی‌های شهر شد

درخواست تعطیلی سراسری مشهد

درخواست تعطیلی سراسری مشهد

سازمان نظام پزشکی مشهد با صدور اطلاعیه‌ای با هشدار نسبت به شیوع کرونای دلتا، خواستار تعطیلی سراسری این شهر شد. به‌گزارش فارس سازمان نظام پزشکی مشهد خواستار مسدود شدن تمامی ورودی و خروجی‌های شهر به شکل واقعی اعم از ریلی، زمینی و هوایی شد. در این اطلاعیه آمده است: «آقایان مسئولان! باور کنید فاجعه‌ای وحشتناک در مشهد در حال وقوع است، شرایط فعلی این است: بیماران کرونایی تختی برای بستری ندارند و به‌شدت با کمبود امکانات درمانی رو‌به‌رو هستیم. اوضاع کادر درمان واقعاً غیرقابل توصیف است، همکاران ما با تزریق دو دوز واکسن یکی پس از دیگری مبتلا شده و بر خلاف تصور، کرونای دلتا بسیار شدید آنها را درگیر کرده است. در شبانه‌روز گذشته ۷۰ نفر از همشهریان مشهدیمان را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌ایم که ابتلای نیمی از آنها به کرونا قطعی و نیم دیگر نیز مشکوک به بیماری بوده‌اند.»
این اطلاعیه می‌افزاید: «ورود هر مسافر به مشهد به هر طریقی چه به‌وسیله خودروی شخصی و چه توسط ناوگان حمل‌ونقل عمومی اعم از ریلی، زمینی و هوایی تنها و تنها به گسترش بیماری کمک کرده و خواهد کرد. فعالیت عادی مراکز خرید، ادارات، شرکت‌ها، تالارهای عروسی، استخرها، باشگاه‌های ورزشی در شرایطی که حتی کوچک‌ترین موارد چون الزام به استفاده از ماسک در بسیاری موارد رعایت نمی‌شود، فاجعه‌بار است.»
 تعطیلی سراسری و کامل شهر لااقل به‌مدت یک هفته، مسدود شدن تمامی ورودی و خروجی‌های شهر به شکل واقعی اعم از ریلی، زمینی و هوایی و احداث مراکز موقت درمانی برای بستری بیماران از جمله درخواست‌های سازمان نظام پزشکی مشهد در این اطلاعیه است. شورای اسلامی شهر مشهد نیز در پی وخیم شدن اوضاع کرونا در مشهد در بیانیه‌ای از مردم مشهد خواست از حضور در میهمانی‌های خانوادگی، مجالس مختلف و تجمعات پرهیز کنند. در این بیانیه از عموم هموطنان و شیفتگان بارگاه منور رضوی درخواست شده است «حداقل برای حفظ سلامت خود و خانواده‌شان از سفر به مشهد جداً پرهیز
 نمایند.»
کپی