اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

عبور تزریق واکسن کرونا در اردبیل از مرز ۱۶۲ هزار

عبور تزریق واکسن کرونا در اردبیل از مرز ۱۶۲ هزار

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از عبور تزریق واکسن کرونا در این استان از مرز ۱۶۲ هزار خبرداد.

شهرام حبیب‌زاده نهم مرداد در جمع خبرنگاران گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و ۴ نفر در اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داد.

وی با افزود: مجموع واکسن تزریق شده در استان اردبیل در دو نوبت اول و دوم نیز ۱۶۲ هزار و ۴۴۳ واکسن بوده است که از این تعداد ۱۲۲ هزار و ۸۹۵ واکسن مربوط به نوبت اول و ۳۹ هزار و ۵۴۸ واکسن مربوط به نوبت دوم می‌باشد.

حبیب‌زاده با بیان اینکه واکسیناسیون معلمان نیز در استان آغاز شده است، گفت: افراد بالای ۵۵ سال نیز می‌توانند با مراجعه به مراکز واکسیناسیون واکسینه شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل ادامه داد: همچنین ۵۳ بیمار کرونایی نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

حبیب‌زاده خاطرنشان کرد: در حال حاضر شمار کل بیماران بستری در استان اردبیل ۴۸۵ نفر است که از این تعداد ۷۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه ICU قرار دارند.

به گفته وی، هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل، پارس‌آباد،  اصلاندوز، گرمی، مشگین‌شهر و خلخال در وضعیت قرمز و شهرستان‌های بیله‌سوار، نمین، سرعین، نیر و کوثر در وضعیت نارنجی  قرار دارند.

/ایسنا

کپی