اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

احتمال رشد دوباره مصرف برق تا مرز ۶۴ هزار مگاوات در روزهای آینده

احتمال رشد دوباره مصرف برق تا مرز ۶۴ هزار مگاوات در روزهای آینده

معاون راهبری شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: پیش‌بینی می‌شود با افزایش دما در روزهای آینده، میزان مصرف برق به ۶۴ هزار مگاوات برسد.

 "مهدی مقیم زاده" روز شنبه در گفت و گویی افزود: میزان مصرف امروز (شنبه) نسبت به مدت مشابه در هفته قبل با کاهش ۲ هزار و ۵۰۰ مگاواتی همراه شد.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود تا انتهای امروز میزان مصرف به ۶۲ تا ۶۲ هزار و ۵۰۰ مگاوات برسد.

معاون راهبری شرکت مدیریت شبکه برق ایران خاطرنشان کرد: اکنون صنایع بزرگ فولادی ۵۰ درصد نیاز برق خود را دریافت می کنند و با ۵۰ درصد ظرفیت درحال کار هستند.

مقیم زاده گفت: صنایع سیمان نیز با توجه به تامین ۷۰ درصد برق مورد نیاز با ظرفیت ۷۰ درصدی درحال کار هستند و امید است با تداوم همکاری این صنایع بتوان برق مورد نیاز بخش خانگی را تامین کرد.

وی ادامه داد: روزهای آینده بخش های شمالی کشوربا افزایش دمای بین ۳ تا ۴درجه روبرو خواهند شد و براین اساس پیش بینی می شود مصرف برق تا ۶۴ هزار مگاوات برسد.

معاون راهبری شرکت مدیریت شبکه برق افزود:تلاش می شود این افزایش ۲ هزارمگاواتی مصرف از طریق راه اندازی واحدهای تحت تعمیر تامین شود.

مقیم زاده خاطرنشان ساخت: نیروگاه بیستون و شهید سلیمی هرکدام یک واحد تحت تعمیر دارندکه حدود هزار مگاوات است.

وی ابراز امیدواری کرد این واحدها تاپایان امشب بتوانند وارد مدار شده و تامین برق کنند.

معاون راهبری شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: تلاش می شود از حداکثر ظرفیت نیروگاه های برق آبی نیز استفاده شود تا کمبود تولید ناشی از افزایش مصرف نداشته باشیم.

مقیم زاده بر تداوم مدیریت مصرف از سوی مشترکان خانگی تاکید کرد تا این روزهای گرم پیش رو با کمترین مشکل سپری شود.

/ایرنا 

کپی